Czwartek, 21 lutego 2019

imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

RSS

Wielkie gotowanie, zimowe kino i grzane wino. Wkrótce Jarmark Bożonarodzeniowy w Raciborzu

24.11.2017 12:19 | 0 komentarzy | ż

Wielkie gotowanie, zimowe kino i jarmark bożonarodzeniowy na zakończenie obchodów jubileuszu 800-lecia Raciborza.

Wielkie gotowanie, zimowe kino i grzane wino. Wkrótce Jarmark Bożonarodzeniowy w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

1 grudnia na raciborskim rynku rozpocznie się coroczny miesięczny jarmark bożonarodzeniowy, podczas którego będzie można nabyć choinki, ozdoby świąteczne, słodycze, grzane wino i ciepłe pączki. Kulminacja atrakcji nastąpi w drugi weekend grudnia, na kiedy zaplanowano świąteczny kiermasz rękodzieła i wyrobów regionalnych z wieloma niespodziankami. Przy drewnianych kramach dostępne będą ręcznie robione zabawki, ozdoby choinkowe, galanteria skórzana, szkatułki, biżuteria, rzeźbione aniołki oraz smakowite wyroby regionalne - ciasteczka, pierniki, miody, oscypki i wiele innych. Mieszkańcy Raciborza oraz przyjezdni będą mieli idealną okazję, aby zrobić świąteczne zakupy i pomyśleć o prezentach.

Nieopodal kramów stanie pokaźny, ogrzewany namiot sferyczny, a w nim: zimowe kino, „Spotkanie z bajką” dla najmłodszych, warsztaty i konkursy z raciborską biblioteką. Nie zabraknie niespodzianek również na świeżym powietrzu. Milusińscy będą mogli skorzystać z darmowej karuzeli i świątecznej kolejki. W sobotę 9 grudnia odbędzie się „Mikołaj ze strażakami” (godz. 17.00). Najmłodsi, którzy nie zdążą spotkać się ze swoim ulubionym świętym, będą mogli zrobić sobie z nim zdjęcie w małym namiocie sferycznym 9 i 10 grudnia, w godzinach od 10.00 do 18.00.

Przez cały weekend słodkości będzie rozdawał Raciborek. Na niedzielę, 10 grudnia zaplanowano wielkie gotowanie świątecznej potrawy. Kucharze przygotują około 3000 porcji - degustacja od godz. 15.00. Wszystkie atrakcje są darmowe. Przez dwa dni, na scenie koncertowej odbywać się będą występy artystyczne. Szczegóły na plakacie.

źródło: Adventure Media/UM Racibórz