Piątek, 24 maja 2019

imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Z rewizytą u prezydenta Dudy

24.11.2017 07:00 | 0 komentarzy | mak

Prezydent Andrzej Duda odwdzięczył się za gościnę podczas wizyty w Wodzisławiu. Głowa państwa zaprosiła Ireneusza Serwotkę, starostę powiatu wodzisławskiego do Warszawy.

Z rewizytą u prezydenta Dudy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Starosta Ireneusz Serwotka został zaproszony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę do Warszawy. 11 listopada starosta wziął udział oficjalnych obchodach z okazji Święta Niepodległości. Najpierw wziął udział we mszy świętej, później w uroczystej zmianie warty na pl. Piłsudskiego, a na zakończenie w okolicznościowym spotkaniu w pałacu prezydenckim.

Zaproszenie można traktować jako formę podziękowania za przyjęcie na wodzisławskiej ziemi. Przypomnijmy, że 9 października prezydent Andrzej Duda przyjechał do Wodzisławia, żeby spotkać się z mieszkańcami. Wizyta odbyła się na zaproszenie starosty powiatu wodzisławskiego. - Myślę, że zaproszenie do Warszawy po części jest pokłosiem bardzo wysokiej oceny wizyty prezydenta RP w Wodzisławiu. Jest mi z tego powodu niezmiernie miło i traktuję to zaproszenie jako wyróżnienie dla całego powiatu wodzisławskiego. To wielki zaszczyt - mówi starosta Ireneusz Serwotka.

W pałacu prezydenckim starosta Serwotka miał okazję wysłuchać okolicznościowego przemówienia prezydenta Dudy. Był też toast lampką szampana za pomyślność ojczyzny. W uroczystości wzięła udział pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda.

(mak)

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski