Czwartek, 20 czerwca 2019

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Budżet obywatelski bez głosowania. Urząd czeka na propozycje zmian

23.11.2017 18:23 | 0 komentarzy | ż

- Podziel się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i wnioskami dotyczącymi budżetu obywatelskiego - zachęca Leszek Iwulski, rzecznik prasowy w Urzędzie Miasta Racibórz.

Budżet obywatelski bez głosowania. Urząd czeka na propozycje zmian
We wcześniejszych edycjach budżetu obywatelskiego autorzy projektów aktywnie zabiegali o głosy mieszkańców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trzecia edycja budżetu obywatelskiego w Raciborzu miała nieoczekiwany finał. Wszystkie zgłoszone przez mieszkańców (i zweryfikowane przez urzędników) projekty doczekają się realizacji. Stanie się tak dlatego, że kosztorys realizacji 28 pomysłów opiewa na 1,452 mln zł, a więc mieści się w limicie środków przeznaczonych na całe przedsięwzięcie. - W trzeciej edycji budżetu nie było więc potrzeby przeprowadzenia etapu głosowania - komentuje L. Iwulski z UM Racibórz.

Jako że ideą budżetu obywatelskiego jest integracja i mobilizacja mieszkańców, urzędnikom z wydziału rozwoju w magistracie zlecono opracowanie zmian w regulaminie budżetu obywatelskiego.

- Wydział Rozwoju Urzędu Miasta Racibórz zachęca wszystkich mieszkańców do zgłaszania wszelkich propozycji zmian, uwag, spostrzeżeń, wniosków i rekomendacji, które posłużą do wypracowania nowej formuły budżetu obywatelskiego . Uwagi mogą dotyczyć każdego etapu (tj. promocji, edukacji mieszkańców, zbierania projektów, weryfikacji, głosowania) i każdego dokumentu powiązanego z budżetem obywatelskim (regulaminu, formularzu zgłoszenia itp.). Swoje propozycje można zgłaszać do 30 listopada w Wydziale Rozwoju Urzędu Miasta Racibórz osobiście (III piętro, pokój 321) lub mailowo rozwoj@um.raciborz.pl. - dodaje L. Iwulski.