Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Epidemia koronawirusa:

Co dalej z przeprowadzką urzędu miejskiego?

22.11.2017 12:30 | 1 komentarz | woj

Samorząd Kuźni Raciborskiej zdecydował o przekazaniu budynku po byłej szkole przy ul. Klasztornej na potrzeby jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej.

Co dalej z przeprowadzką urzędu miejskiego?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeszcze przed utworzeniem piątego rodzaju sił zbrojnych RP w Kuźni planowano przenieść do tego szkolnego gmachu urząd miasta wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Zakładem Gospodarki Komunalnej. Nawet zaczęto prace projektowe i pozyskiwanie środków na przystosowanie wnętrza. O dalsze losy przeprowadzki dopytywali burmistrza radni, gdyż w obecnych murach brakuje już miejsca.

Burmistrz Paweł Macha (na zdj.) przyznał, że nikt nie spodziewał się, że uda się w Kuźni utworzyć siedzibę śląskiej jednostki WOT. To mocno pokrzyżowało założenia przeprowadzki. Na razie rozważana jest koncepcja wykorzystania na potrzeby magistratu obecnej siedziby ZGKiM. Urząd miasta mieściłby się w dwóch sąsiadujących budynkach. Komunalka oraz pomoc społeczna miałyby otrzymać wspólną siedzibę, ale o jej lokalizacji na razie niewiele wiadomo. Należy podkreślić za burmistrzem, że to dopiero szkic nowego układu jednostek gminy.

(woj)

Ludzie:

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.