Niedziela, 18 listopada 2018

imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

RSS

Górnicy z PGG dostaną 30 procent "czternastki"

20.11.2017 19:32 | 10 komentarzy | mak

Górnicy Polskiej Grupy Górniczej otrzymają 30 proc. zawieszonej "czternastki", czyli nagrody rocznej. To oznacza, że każdy z pracowników dostanie średnio po 2 tys. zł brutto.

Górnicy z PGG dostaną 30 procent "czternastki"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sytuacja Polskiej Grupy Górniczej jest stabilna, spółka wypracowuje zysk, ale proces restrukturyzacji jeszcze się nie zakończył - to wnioski, jakie płyną z poniedziałkowego spotkania zespołu monitorującego PGG, w którym uczestniczyli minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz jego zastępca Grzegorz Tobiszowski.

Zespół składa się z przedstawicieli resortu energii, zarządu spółki oraz związków zawodowych. Podczas spotkania głównymi tematami były wyniki finansowe spółki.

Zespół monitorujący pozytywnie ocenił restrukturyzację PGG. Spółka wypracuje na koniec tego roku dodatni wynik finansowy. W związku z tym górnicy otrzymają 30 proc. zawieszonej nagrody rocznej (ewentualny powrót zawieszonej nagrody zakładało porozumienie z 19 kwietnia 2016 roku).

Strona społeczna z zadowoleniem przyjęła także informację o uregulowaniu kwestii związanej z prawem do bezpłatnego węgla. W sumie wpłynęło 236 tysięcy wniosków, do tej pory zweryfikowano ponad 168 tysięcy. Prawdopodobnie część uprawnionych pieniądze otrzyma przed świętami Bożego Narodzenia, niewykluczone, że niektórzy otrzymają świadczenie jeszcze przed Barbórką.

Niedawno wiceminister Grzegorz Tobiszowski chwalił wynik finansowy PGG słowami: - Cieszy stabilna pozycja największego krajowego producenta Polskiej Grupy Górniczej. W połowie roku zysk PGG był na granicy zera, a po kolejnych trzech miesiącach to już dziesiątki milionów dodatniego wyniku – mówił Tobiszowski.