Niedziela, 12 lipca 2020

imieniny: Jana, Pameli, Weroniki

RSS

Historyczna chwila na sesji rady gminy

17.11.2017 12:30 | 0 komentarzy | woj

Podczas ostatniej sesji, radny Julian Skwierczyński zgłosił swoją uwagę do protokołu z poprzedniego posiedzenia. Według radnego zabrakło tam opisu nietuzinkowej sytuacji.

Historyczna chwila na sesji rady gminy
Radny Julian Skwierczyński, przewodniczący rady Gerard Przybyła
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chodzi o wypowiedź radcy prawnego Józefa Waligóry, który przy objaśnianiu zawiłości prawnych, z rozpędu polecił radnym przyjęcie którejś uchwały. Na to wówczas zareagował radny Skwierczyński, zwracając uwagę, że prawnik na sesji pełni rolę doradczą. Stąd wszelkie jego uwagi co do przyjęcia lub nieprzyjęcia uchwał są niewskazane. Stanowisko to podzielił przewodniczący rady, Gerard Przybyła. – Chyba pierwszy raz w życiu muszę się zgodzić z panem Skwierczyńskim – skomentował sytuację.

Powyższego na próżno szukać w protokole z tamtych obrad. Dokument nie zostanie jednak uzupełniony o zapis tej historycznej chwili, gdyż jak tłumaczył sam G. Przybyła, w protokole znajdują się tylko najważniejsze wypowiedzi i wątki z sesji, do tych luźna wymiana zdań czy opinii radnych nie należy. Ponadto sam J. Waligóra jeszcze na poprzedniej sesji przeprosił za wpadkę.

(woj)

Ludzie:

Gerard Przybyła

Gerard Przybyła

Przewodniczący rady gminy Nędza.

Julian Skwierczyński

Julian Skwierczyński

Były radny gminy Nędza.