Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Wicestarosta Kamiński do odwołania

15.11.2017 07:00 | 9 komentarzy | mak

Wszystko wskazuje na to, że na najbliżej sesji rady powiatu zostanie odwołany wicestarosta powiatu wodzisławskiego Grzegorz Kamiński. Samorządowiec podał się już do dymisji.

Wicestarosta Kamiński do odwołania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Powodem mają być nieprawidłowości zawarte w oświadczeniu majątkowym wicestarosty powiatu wodzisławskiego Grzegorza Kamińskiego, który jest też radnym powiatowym. Jak ustaliliśmy, wicestarosta Kamiński nie wpisał w oświadczeniu majątkowym za ubiegły rok, że ma udziały w spółce handlowej Bereska Mobile. Udziały te stanowią pakiet 49 proc. o wartości 2 450 zł.

Wicestarosta przeprasza

Wicestarosta Grzegorz Kamiński wydał już oświadczenie, w którym tłumaczy, że nie wpisał udziałów przez nieuwagę. - Za zaistniałe nieścisłości przepraszam - napisał wicestarosta. Zapewnił, że w 2016 r. nie osiągnął z tytułu posiadania udziałów w spółce żadnych dochodów.

Wicestarosta Kamiński najpierw przebywał na urlopie, obecnie jest na zwolnieniu lekarskim.

Potrzebna opinia prawników

O komentarz do sprawy poprosiliśmy Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. Okazuje się, że w związku z nieprawidłowościami dotyczącymi oświadczenia majątkowego wicestarosty 6 listopada sprawa została przekazana do zespołu radców prawnych starostwa. - W celu uzyskania stosownej opinii prawnej w tej sprawie. Pan Grzegorz Kamiński przebywał w tym czasie na urlopie wypoczynkowym - wyjaśnia Józef Szymaniec, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu.

Ludzie:

Grzegorz Kamiński

Grzegorz Kamiński

Wicerastosta wodzisławski