Wtorek, 15 października 2019

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Posterunek policji w Gołkowicach oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]

13.11.2017 15:33 | 1 komentarz | juk

Policjanci jeszcze skutecznej będą troszczyć się o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Godów. Wszystko za sprawą nowo otwartego Posterunku policji w Gołkowicach, który został 13 listopada uroczyście otwarty.

Posterunek policji w Gołkowicach oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Posterunek policji w gminie Godów zlikwidowany został w 1998 roku. Od wielu lat władze gminy walczyły o powrót policji na jej teren. Dziś dokonano ofcjalnego otwarcia posterunku policji w Gołkowicach. W uroczystościach więzili udział m.in.: poseł Teresa Glenc, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, starosta Ireneusz Serwotka oraz wójt Godowa Mariusz Adamczyk. 

- Policjanci mają być blisko ludzi i mają być dla ludzi. I tylko i wyłącznie takie podejście do naszej służby powoduje, że zyskujemy coraz większe zaufanie wśród społeczeństwa, jesteśmy coraz skuteczniejsi, ale też poziom naszej pracy jest bardzo wysoki - mówił generał Krzysztof Justyński. Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śl. mł. insp. Jarosław Grudziński w swoim przemówieniu podkreślił, że powstanie tego posterunku, to odpowiedź na rosnące potrzeby lokalnej społeczności. Budynek w sąsiedztwie granicy z Czechami przyczyni się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa i będzie dobrze służył mieszkańcom. A policjanci będą mogli szybko reagować na zaistniałe zagrożenia. - Nie tak dawno padło pytanie, czy posterunek tutaj jest potrzebny. Odpowiedź brzmi tak. Specyfika tej gminy związana z m.in. usytuowaniem na granicy Polski powoduje, że obecność służb mundurowych jest tutaj niezwykle potrzebna - mówił Justyński.