Sobota, 15 grudnia 2018

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Skiba w redakcji Nowin. Podpisał się pod listem do raciborzan z 2067 roku [ZDJĘCIA]

13.11.2017 19:00 | 0 komentarzy | żet, OQL

Pesymistyczny scenariusz jest gorszy niż w "Terminatorze". Sztuczna inteligencja wygra i zniszczy ludzkość. Wtedy nikt nie wykopie raciborskiej kapsuły czasu - uważa Krzysztof Skiba.

Skiba w redakcji Nowin. Podpisał się pod listem do raciborzan z 2067 roku [ZDJĘCIA]
Menedżer grupy Big Cyc Katarzyna Wydra (trzyma historyczne wydanie Nowin Raciborskich) i Krzysztof Skiba z kapsułą czasu oraz częścią załogi Nowin: Piotrem Palikiem, Markiem Kuderem, Pawłem Okulowskim, Katarzyną Gruchot, Ewą Osiecką i Agnieszką Subocz.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Muzycy z grupy Big Cyc przyjechali do Raciborza na koncert. Od członków raciborskiej kapeli The trAst dowiedzieli się o naszej kapsule czasu. Zainteresowani projektem przyszli wraz z naszymi muzykami do redakcji "Nowin Raciborskich". Obejrzeli kapsułę czasu, dopytywali o jej trwałość i szczelność. Skiba snuł rozważania na temat przyszłości. Uważa, że do 2067 roku wiele współczesnych profesji zaniknie, ponieważ ludzi stopniowo zastępować będą maszyny. W skrajnie pesymistycznej wizji proces ten dokona się całkowicie.

- Jeśli sztuczna inteligencja wygra, to nikt tego nie przeczyta - zaważył pół żartem, pół serio Skiba, podpisując się pod listem do raciborzan z 2067 roku. Następnego dnia list, razem z resztą pamiątek po współczesnych nam czasach, trafił do kapsuły czasu. Całość została zakopana u zbiegu ulic Bankowej i Długiej.

Zobacz również: