środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Huczna gala na podsumowanie 760-lecia Wodzisławia. O mieszkańcach zapomniano

13.11.2017 10:13 | 38 komentarzy | mak

11 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się huczna gala podsumowująca obchody 760-lecia Wodzisławia Śląskiego. Prezydent i jego zastępcy tańczyli poloneza na scenie. Niestety, władze miasta zapomniały poinformować o tym wydarzeniu mieszkańców.

Huczna gala na podsumowanie 760-lecia Wodzisławia. O mieszkańcach zapomniano
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przez ostatnie miesiące Wodzisław Śląski świętował jubileusz 760-lecia istnienia. Były jubileuszowe pączki, rogale, okolicznościowe gadżety. Trzeba przyznać - działo się wiele. Na podsumowanie wodzisławski urząd miasta zorganizował 11 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury widowiskową galę. Prezydent Mieczysław Kieca pochwalił się udziałem w tym wydarzeniu za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Za nami wyjątkowy dzień w naszym mieście Wodzisław Śląski. 11 listopada na długo pozostanie w mojej pamięci. Niezwykłym koncertem podsumowaliśmy minione miesiące jubileuszowego roku - napisał włodarz na swoim facebookowym profilu.

Zgrzyt polega na tym, że o wydarzeniu miasto nie poinformowało mieszkańców. Efekt jest taki, że mieszkańcy (prócz tych zaproszonych) dowiedzieli się o wszystkim po fakcie. A przecież jubileusz 760-lecia to wydarzenie, które nie dotyczy wąskiej grupy osób, a wszystkich mieszkańców Wodzisławia.

Wodzisławski urząd miasta tłumaczy, że od początku zamierzeniem było, by nie informować szeroko o gali ze względu na ograniczoną pojemność sali. Nie wszyscy by się zmieścili, dlatego obowiązywały zaproszenia. Gala została zorganizowana przez Biuro Prezydenta Miasta (które jest częścią Urzędu Miasta w Wodzisławiu) wespół z Wodzisławskim Centrum Kultury i Amatorskim Ruchem Artystycznym "ARA". - Zaprosiliśmy organizacje pozarządowe z terenu miasta, dyrektorów szkół, przedszkoli, jednostek miejskich i innych, które brały udział w przygotowaniach jubileuszu. A także członków Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Chcieliśmy im podziękować, bo dzięki nim tworzymy Wodzisław - tłumaczy Anna Szweda-Piguła, rzecznik urzędu miasta.  

Pani rzecznik dodaje, że dla szerszego grona wodzisławian przygotowano m.in. koncert zespołu Feel podczas jarmarku bożonarodzeniowego (również w ramach jubileuszu).

Naszym zdaniem - jeśli miasto chciało zorganizować zamkniętą galę - to po pierwsze i tak powinno powiadomić o tym mieszkańców. Sąsiednie miasta też organizują jubileuszowe gale i nigdy nie działo się to zakulisowo. Z pewnością wodzisławianie zrozumieliby, że wydarzenie jest formą podziękowania dla zaangażowanych w jubileusz i głównie do nich jest skierowane. Poza tym - jeśli dla wszystkich nie wystarczyłoby miejsc - można było przynajmniej zaprosić media. Dziennikarze pełnią w takich sytuacjach rolę "przekaźników". Z pewnością zarówno my, jak i inne lokalne media, mogłyby pokazać mieszkańcom, co działo się podczas gali. A tak pozostał niesmak i pytanie co miasto chciało ukryć?

fot. Facebook/Gazeta Wodzisławska

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.