Poniedziałek, 6 lipca 2020

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

RSS

Obchody Święta Niepodległości w Wodzisławiu Śl. [ZDJĘCIA]

11.11.2017 16:10 | 0 komentarzy | juk

Wodzisławianie wzięli dziś udział w obchodach Święta Niepodległości. Na Placu Korfantego pod pomnikiem Powstańców Śląskich odbyła się główna część ceremonii, ze składaniem kwiatów i uroczystymi przemowami.

Obchody Święta Niepodległości w Wodzisławiu Śl. [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęto uroczystą mszą świętą w kościele Wniebowzięcia NMP w intencji ojczyzny. Następnie uroczystości przeniosły się na Plac Wojciecha Korfantego, pod pomnik Powstańców Śląskich. Tu odbyła się główna ceremonia, ze składaniem kwiatów i uroczystymi przemowami.

- Jaki jest obraz dzisiejszej Polski w 99. rocznicę odzyskania niepodległości? Mamy wielu przywódców i liderów, wyznających różne wartości, przedstawiających różne ideały. Liderów i przywódców, którzy powinni trwać w debacie opartej i zbudowanej na dialogu. Prawdziwe szczerym dialogu, którego niejednokrotnie wydaje się dziś brakuje - mówił prezydent Mieczysław Kieca. W swoim przemówieniu przybliżył również mieszkańcom sylwetkę Wojciecha Korfantego. Nawiązał również do obchodzonego w tym roku 760-lecia miasta. - Osiem wieków historii Wodzisławia Śl. i prochy wszystkich naszych przodków, każą nam pamiętać o tym, że powinniśmy na wszystko patrzeć z należytym szacunkiem i miłością. Przed nami byli inni. Po nas będą następni - mówił prezydent.

Uroczystości zakończoną defiladą. Z okazji 760-lecia miasta rozdano także 760 rogalików.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.