Czwartek, 12 grudnia 2019

imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary

RSS

Ostatnia dwucyfrowa rocznica odzyskania niepodległości. Jak świętowano ją w Rydułtowach?

11.11.2017 15:01 | 0 komentarzy | mak

- Wolności trzeba strzec, a miłość do Ojczyzny należy pielęgnować - mówiła z okazji Święta Niepodległości burmistrz Rydułtów Kornelia Newy.

Ostatnia dwucyfrowa rocznica odzyskania niepodległości. Jak świętowano ją w Rydułtowach?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Rydułtowach obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się o godzinie 9.30 od złożenia kwiatów pod pomnikiem Walki i Zwycięstwa. Następnie o godzinie 10.00 w kościele pw. św. Jacka w Radoszowach odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy nastąpił przemarsz i złożenie kwiatów pod krzyżem na cmentarzu parafialnym.

Burmistrz Kornelia Newy podkreślała, że w codziennej bieganinie brakuje czasu na wzniosłe myśli. Święto Niepodległości jest najlepszą okazją o tego, by pochylić się nad znaczeniem miłości do Ojczyzny. - Wolności trzeba strzec, a miłość do Ojczyzny należy pielęgnować. Pomyślcie, że przecież ta nasza codzienność jest tak cudowna właśnie dlatego, że żyjemy na ojczystej, niepodległej ziemi - mówiła.

Wiceburmistrz Marcin Połomski przypomniał, że obchodzimy dziś 99. rocznicę odzyskania niepodległości, a więc ostatnią dwucyfrową. - Zapraszamy za rok, na pierwsze trzycyfrowe święto - mówił. Dziękował szczególnie młodym mieszkańcom Rydułtów - za to, że mimo iż dorastają w kraju, gdzie wolność i demokracja są oczywistymi wartościami, to swoim zaangażowaniem i obecnością na obchodach krzewią patriotyzm.

Tego dnia w Rydułtowach odbyła się "Mila Niepodległości", czyli kolejna odsłona patriotycznego biegu rekreacyjnego. Na metę przybiegło 131 osób.