Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Nowoczesna biżuteria z koralików [WARSZTATY]

10.11.2017 06:00 | 0 komentarzy | rck

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z tworzenia biżuterii techniką szycia z koralików (beading), prowadzone przez Magdalenę Bałdys. Spotykamy się w sobotnie przedpołudnie 25 listopada w Domu Kultury Strzecha (ul. Londzina 38). Zajęcia potrwają 4 godziny, od 10:00 do 14:00. Liczba miejsc ograniczona. Zainteresowanych prosimy o zapisy pod numerem tel. 32 412 32 40 lub mailowo: sekretariat@rck.com.pl.

Nowoczesna biżuteria z koralików [WARSZTATY]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czym jest beading?

Beading, czyli po polsku koralikowanie (od ang. Bead- koralik). Najprościej rzecz ujmując jest to praca wykonana z drobnych koralików za pomocą igły i nici, czasami krosna, szydełka lub dysku, do metody zalicza się także haft koralikowy.

Na ogólnie pojęty beading składa się wiele różnych ściegów, wykończeń i stylów prac. Do najpopularniejszych należy m.in. ścieg peyote, brick (cegiełkowy), RAW (right angle wave) czy herringbone.

Na warsztacie poznamy prostą i bardzo uniwersalną technikę PEYOTE.

Charakterystyka zajęć

W trakcie zajęć uczestnicy wykonają proste KOLCZYKI z koralików TOHO ściegiem triangular peyote (trójkątny ścieg peyote). Zostaną również przedstawione podstawowe informacje na temat tworzenia biżuterii z drobnych koralików oraz charakterystyka materiałów i narzędzi używanych do beadingu.

Program

- Zapoznanie z tematem i materiałami

– Przedstawienie przykładowej biżuterii wykonanej techniką beadingu

– Wybór kolorystyczny materiałów do stworzenia własnej kompozycji

– Wykonanie kolczyków

– Wykończenie prac

Cena i czas trwania

Całe spotkanie trwać będzie 4 godziny. Koszt to 60zł, z uwzględnieniem materiałów potrzebnych do wykonania swojej pracy. Jeśli uczestniczka nie skończy swojej pracy, materiały potrzebne do wykończenia zostaną dla niej spakowane w odpowiedniej ilości.

Dla zainteresowanych po zajęciach warsztatowych można będzie nabyć gotowe zestawy koralików do beadingu, za dodatkową opłatą. Będzie można również nabyć gotową biżuterię z koralików z kolekcji prowadzącej zajęcia.

źródło: RCK