Czwartek, 20 czerwca 2019

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej?

09.11.2017 10:00 | 0 komentarzy | MK

Ślub to bez dwóch zdań jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że panny młode w tym uroczystym dniu chcą wyglądać wyjątkowo. Mimo że najchętniej wybieranym typem ślubnej kreacji wciąż pozostaje biała suknia, nie należy zapominać również o dodatkach, a w nich najważniejszą rolę odgrywa oczywiście biżuteria. Podpowiadamy jak dobrać naszyjnik, kolczyki, bransoletkę i inne ozdoby, by stworzyć niezapomnianą ślubną stylizację.

Jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przemyśl swoją stylizację

Podstawowym błędem popełnianym przez wiele kobiet jest brak odpowiedniego planu. Weselna stylizacja powinna być odpowiednio wcześniej przemyślana, zarówno w kontekście stroju, jak i wspomnianych ozdób. Tylko wówczas możliwe jest osiągnięcie spójnego i zadowalającego efektu. Ozdobna, efektowna kreacja wymaga bardziej okazałej biżuterii niż prosta i skromna sukienka. Należy wziąć pod uwagę fakt, że wymarzony wisiorek może nie pasować do sukienki z zakrytym dekoltem, dlatego wszystkie elementy ślubnego stroju powinny być naprawdę dobrze przemyślane.

W doborze ślubnej biżuterii absolutną podstawą są umiar i konsekwencja. Jeśli uwielbiasz duże, wiszące kolczyki, zastanów się, czy suknia z wysoką stójką będzie odpowiednim pomysłem. W takim przypadku lepiej sprawdzą się kolczyki o mniejszym rozmiarze, które subtelnie podkreślą twoją urodę.

Jaki kolor biżuterii?

Wspomniany wcześniej umiar nie wyklucza możliwości eksperymentowania z kolorami. Nikt nie powiedział, że do białej sukni pasuje wyłącznie srebro lub jednokolorowe złoto. Jeśli w twojej ślubnej kreacji pojawiają się inne kolory (np. w postaci zdobień), warto nawiązać do nich, wybierając szmaragdowe lub rubinowe kolczyki bądź naszyjnik. Coraz większa liczba producentów biżuterii proponuje panom młodym kolorową biżuterię, czego doskonałym przykładem jest, chociażby kolekcja marki Swarovski.

Fason sukni a ozdoby

Dobór odpowiedniej biżuterii jest również determinowany przez fason sukni ślubnej. Jeśli decydujesz się na sukienkę z odsłoniętym dekoltem, naszyjnik będzie świetnym wyborem. Jeszcze lepiej, gdy uzupełnisz zestaw kolczykami i bransoletką. Z tej ostatniej powinnaś zrezygnować, jeśli sukienka ślubna ma długi rękaw. Kreacja z zabudowanym dekoltem to z kolei konieczność pożegnania się z naszyjnikiem – w takiej sytuacji głównym elementem biżuterii pozostają kolczyki, dlatego warto odpowiednio przemyśleć ich dobór.

Choć wybór ślubnej biżuterii często jest kwestią mocno indywidualną, nie należy zapominać również o materiale, z jakiego wykonana jest suknia. Grubsze i cięższe tkaniny wymagają większych i bardziej okazałych ozdób niż lekkie i zwiewne sukienki wykonane z delikatnych tkanin.

Materiał zewnętrzny