Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Miał być wiatrak, został beton

10.11.2017 12:30 | 9 komentarzy | ma.w

Czwarta turbina wiatrowa, którą zaplanowano w polu między Wojnowicami i Bojanowem, nie powstanie w tym miejscu, ale została po niej betonowa podstawa. Właściciel ma ją zlikwidować tylko nie kwapi się do tych działań.

Miał być wiatrak, został beton
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rozbiórka betonowej podstawy wiatraka zainteresowała już na sesji rady miejskiej Andrzeja Woźniaka (na zdj.). Usłyszał po swym pytaniu do burmistrza, że nakaz rozbiórki podstawy został wydany. Stowarzyszenie z Wojnowic, które zablokowało budowę czwartej turbiny (była za blisko zabudowań mieszkalnych) przekazało nam, że Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał stosowny nakaz i wobec braku reakcji właściciela wiatraków nałożył nań karę 50 tys. zł.

Od działaczy stowarzyszenia dowiedzieliśmy się również o obawach okolicznych mieszkańców procesem kruszenia betonowej budowli. W grę wchodzi jej wysadzenie. – Ludzie, którzy mieszkają najbliżej boją się czy taka eksplozja nie naruszy konstrukcji domów, w których mieszkają – mówiła nam jedna z osób przeciwnych obecnej lokalizacji wiatraków.

(m)

Ludzie:

Andrzej Woźniak

Andrzej Woźniak

Radny gminy Krzanowice