Sobota, 7 grudnia 2019

imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona

RSS

W Nędzy wiedzą, że śniadanie daje moc [ZDJĘCIA]

08.11.2017 13:28 | 0 komentarzy | ż

Dzieci z Nędzy doskonale wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. W Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie przygotowali kolorowe śniadanie, które błyskawicznie zniknęło z talerzy podczas wspólnego biesiadowania. - Razem lepiej smakuje! - mówią maluchy.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Śniadanie daje moc to program edukacyjny, do którego może dołączyć każda szkoła. Dzieci uczą się zdrowych nawyków żywieniowych. Na przykład, że do szkoły powinny wychodzić po śniadaniu i ze śniadaniem, że pragnienie najzdrowiej gasi woda, że nabiał to podpora kości, a kolację powinny zjeść wieczorem, ale nie tuż przed snem.

Maria Czerwińska, dyrektor szkoły w Nędzy.mp3

- Dzieci wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który daje energię na cały dzień - zapewnia Sylwia Linek, wychowawczyni klasy I a. Dzisiejsze wspólne śniadanie to właściwie finał tego, co pierwszaki z jej klasy robiły w ramach programu przez ostatnie dwa miesiące - dzieci robiły np. domowe mydełka czy naturalne wody smakowe. - W akcję całym sercem włączyli się rodzice. Aż chce się więcej! - cieszy się Sylwia Linek.

dzieci z I a.mp3

Szkoła w Nędzy znana jest z tego, że chętnie włącza się w różnego rodzaju programy znacznie wykraczające poza standardowe zajęcia. Pysznymi śniadaniami pachniało dziś w każdej klasie. - Bardzo się cieszę, że nauczyciele podejmują takie działania. Dobra szkoła to potencjał i aktywność ludzi w niej pracujących - mówiła dyrektor szkoły, Maria Czerwińska, która do wspólnego śniadania zasiadła razem z pierwszakami.

Sylwia Linek, wychowawczyni klasy I a.mp3

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Dlatego właśnie Śniadanie daje moc jest organizowane właśnie tego dnia.

źródło: UG Nędza