Poniedziałek, 16 grudnia 2019

imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy

RSS

Konkurs "Racibórz za 50 lat" [LISTA NAGRODZONYCH]

07.11.2017 12:30 | 0 komentarzy | żet

Jaki będzie Racibórz za 50 lat? To pytanie zaintrygowało kilkudziesięciu uczniów raciborskich szkół, którzy wzięli udział w konkursie "Nowin Raciborskich".

Konkurs "Racibórz za 50 lat" [LISTA NAGRODZONYCH]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ludzie od wieków zastanawiają się, jak będzie wyglądać przyszłość. Ich wyobrażenia na ogół rozmijają się z przyszłością, choć nie brak też twórców z gatunku science-fiction, którym kilkadziesiąt lat temu udało się trafnie przewidzieć sposób funkcjonowania poszczególnych aspektów przyszłego - współczesnego nam świata. Z tym samym pytaniem - zawężonym do obszaru naszego miasta - zmierzyło się kilkudziesięciu uczniów z SP 3 (Brzezie), SP 4 (centrum), SP 15 (Nowe Zagrody) oraz Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sudole. Swoje odpowiedzi przelali na papier - w formie tekstu, rysunku lub kolażu.

Prace oceniło jury w składzie Katarzyna Gruchot (dyrektor Wydawnictwa Nowiny), Lucyna Siwek (UM Racibórz) oraz Katarzyna Maciejowska (promocja). Na podium znalazły się Dominika Ściepura (SP 15), Julia Poprawa (SP 4) oraz Tomasz Tomaszek (SP 3). Jury przyznało również siedem równorzędnych, premiowanych nagrodami wyróżnień.

  • I miejsce (bon upominkowy o wartości 500 zł) - Dominika Ściepura z SP 15,
  • II miejsce (bon upominkowy o wartości 300 zł) - Julia Poprawa z SP 4,
  • III miejsce (bon upominkowy o wartości 150 zł) - Tomasz Tomaszek z SP 3
  • Wyróżnienia: (bony upominkowe o wartości 50 zł do wykorzystania w księgarni "Sowa"): Izabela Binczek (SP 4), Sandra Jambor (szkoła w Sudole), Oliwia Klimaszka (SP 3), Paulina Molęda (szkoła w Sudole), Karolina Niewrzoł (SP 15), Karolina Skwarecka (SP 3), Aleksander Solich (SP 4).

Wszystkie nagrodzone prace trafią do kapsuły czasu. Zostanie ona zakopana na ulicy Długiej w Raciborzu. Wręczenie nagród dla laureatów konkursu i osób wyróżnionych podczas odbędzie się podczas uroczystości zakopania kapsuły czasu 11 listopada (godz. 13.00).

Wojtek Żołneczko


Ważne: z laureatami konkursu oraz osobami wyróżnionymi skontaktuje się Katarzyna Maciejowska. Nagrody dla laureatów konkursu i wyróżnionych zostały ufundowane przez Urząd Miasta w Raciborzu oraz Wydawnictwo Nowiny.