Niedziela, 23 lutego 2020

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

Ponad połowa emerytowanych górników złożyła wniosek o 10 tys.

01.11.2017 14:55 | 61 komentarzy | mak

Przez tydzień ponad 140 tys. osób złożyło wnioski o 10 tys. zł rekompensaty z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla - podało we wtorek ministerstwo energii. Wnioski można składać do 18 listopada w wyznaczonych punktach.

Ponad połowa emerytowanych górników złożyła wniosek o 10 tys.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W punktach prowadzonych przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń wnioski złożyło już ponad 100 tys. uprawnionych (dane z niedzieli wieczorem). - Z całą pewnością więcej niż połowa uprawnionych złożyła wnioski - mówi Witold Jajszczok, rzecznik prasowy SRK. - Spodziewamy się, że w punktach prowadzonych przez SRK wnioski złoży łącznie 195 tys. osób - dodaje.

W punktach prowadzonych przez Polskę Grupę Górniczą wnioski złożyło ponad 20 tys. osób uprawnionych (dane z poniedziałku). - Jako PGG pomagamy w zbieraniu wniosków, jednak całością procesu administruje SRK. Naszych punktów jest 8, natomiast udostępniamy też SRK punkty na terenie kopalń - informuje Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy PGG.

Punkty prowadzi też Jastrzębska Spółka Węglowa.

Dlaczego nie ma potwierdzenia?

Emerytowani górnicy są zaskoczeni, że wraz ze złożeniem wniosku nie otrzymują potwierdzenia, że takowy wniosek złożyli. - A co, jeśli ktoś zgubi mój wniosek? Jak sprawa będzie wyjaśniana, skoro nie mam żadnego dowodu, że złożyłem wniosek? - w takimi wątpliwościami zatelefonował do nas jeden z czytelników.

Witold Jajszczok z SRK wyjaśnia, że ustawa nie przewidywała wystawiania potwierdzeń. Dodaje, że gdyby doszło do jakichkolwiek wątpliwości, to istnieje możliwość odwołania. - Nie będzie z tym żadnego problemu - zapewnia.