Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Poseł Teresa Glenc na czele PiS w powiecie

31.10.2017 09:28 | 0 komentarzy | mak

W sobotę członkowie struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie wodzisławskim wybrali trzyosobowy zarząd. Na czele zarządu stanęła poseł Teresa Glenc.

Poseł Teresa Glenc na czele PiS w powiecie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wybory składały się z dwóch części. Najpierw decydowano o składzie zarządu. Weszły do niego trzy osoby: senator Adam Gawęda, poseł Teresa Glenc i wiceprzewodniczący rady powiatu wodzisławskiego Ryszard Zalewski.

W drugiej części wybierano przewodniczącego zarządu. Głosy rozłożyły się pomiędzy senatora Gawędę, a poseł Teresę Glenc. - Kilka głosów więcej otrzymała poseł Teresa Glenc i to ona została przewodniczącą - mówi Ryszard Zalewski. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przewaga Teresy Glenc nad Adamem Gawędą wyniosła dwa głosy.

Wcześniej w strukturach terenowych PiS w powiecie wodzisławskim (i nie tylko) nie wybierano zarządu i przewodniczącego, ponieważ powoływani byli pełnomocnicy (pełnomocnikiem PiS na powiat wodzisławski była poseł Glenc, a pełnomocnikiem w mieście Wodzisław był Ryszard Zalewski; byli powoływani przez pełnomocników okręgowych).

- Struktura organizacyjna, gdzie powoływano pełnomocników, miała swój czas. Natomiast teraz zostało wydane zarządzenie o przeprowadzeniu wyborów do struktur terenowych. Wydał je prezes PiS Jarosław Kaczyński. Do 15 grudnia wybory powinny być przeprowadzone w całym kraju - wyjaśnia Ryszard Zalewski.

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Ryszard Zalewski

Ryszard Zalewski

Radny Powiatu Wodzisławskiego

Teresa Glenc

Teresa Glenc

Poseł na Sejm