Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Jak to z hymnem było

30.10.2017 16:09 | 16 komentarzy | web

W artykule „Pokazali kartkę prezydentowi. Sami też na nią zapracowali”, który ukazał się w wydaniu Nowin Wodzisławskich z 17 października pan Zbigniew Kalinowski tłumaczy, że zakłócanie wykonywania hymnu Polski przez demonstrantów nie było celowe.

Jak to z hymnem było
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak twierdzi: - Nie słyszeliśmy, że jego odśpiewanie się rozpoczęło. Mazurek Dąbrowskiego został rozpoczęty bez specjalnego zaanonsowania, a powinny paść słowa ”przygotować się do hymnu”. Kilka wersów niżej Pan Kalinowski przyznaje jednak, że (…) ”choć był organizatorem manifestacji, to fizycznie nie było go z manifestującymi na płycie rynku”…

Jako, że zostałem tym stwierdzeniem o braku zaanonsowania hymnu niejako „wywołany do odpowiedzi” (ponieważ to mnie z ramienia Powiatu Wodzisławskiego przypadł w udziale zaszczyt prowadzenia spotkania z Prezydentem RP na wodzisławskim rynku) zapewniam, że stosowna zapowiedź padła. Forma powitania i prowadzenia spotkania Głowy Państwa z mieszkańcami była konsultowana z Kancelarią Prezydenta RP. Z mojej strony padły dokładnie takie słowa: „Proszę państwa – teraz nastąpi odśpiewanie hymnu państwowego. Baczność! Do hymnu!”. I oczywiście stosowne: ”po hymnie” na zakończenie. Słowa były wypowiedziane do mikrofonu głośno i wyraźnie. O czym mogą zaświadczyć mieszkańcy powiatu wodzisławskiego zgromadzeni na rynku.

Z poważaniem Józef Szymaniec, naczelnik

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl.


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej