Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Za nami szósta edycja przeglądu "Para buch, teatr w ruch"

27.10.2017 11:36 | 0 komentarzy | kama

Poznaliśmy laureatów Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych "Para buch, teatr w ruch". Wodzisławskie Centrum Kultury po raz szósty gościło pełnych entuzjazmu i talentu aktorów.

Za nami szósta edycja przeglądu "Para buch, teatr w ruch"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tegoroczna edycja Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych „Para buch, teatr w ruch” odbyła się 26 października. Przed publicznością wystąpiło dziesięć teatrów reprezentujących miejscowości: Rybnik, Gorzyce, Czerwionkę-Leszczyny, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Zabrze, Gliwice i Warszawę. Artyści walczyli o nagrodę główną i nagrodę publiczności, zaś opiekunowie o specjalną nagrodę dla instruktora. W trakcie przeglądu nie zabrakło aktorskiej tremy, euforii i zasłużonych braw w finale. I choć wydarzenie to zdominowane jest przez teatr to, co działo się poza sceną z pewnością nie było wyreżyserowane.

- Wodzisławskie Centrum Kultury po raz kolejny stało się miejscem dobrych emocji i pozytywnej energii. Gratuluję wszystkim uczestnikom przeglądu oraz ich opiekunom i animatorom. Dziękuję też jurorom oraz wszystkim zaangażowanym pracownikom naszej placówki - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Jury w składzie: Izabela Karwot, Jan Chmiel i Piotr Kostuchowski nie miało łatwego zadania. Szczere emocje, zaangażowanie, jak i radość z możliwości podzielenia się swoją pasją z innymi przyświecały temu teatralnemu wydarzeniu. Nagrodę główną zdobyła Grupa Teatralna "Baj" ze Specjalnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego "Szkoła życia" w Rybniku za spektakl "Deszczowy poranek". Ewa Szymańska, Elżbieta Karwowska i Maja Polak - z "Teatru Negro" z Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 z Jastrzębia Zdroju za spektakl "A mury runą" - uhonorowane zostały nagrodą specjalną dla instruktora. Nagroda publiczności powędrowała do Grupy "Bez nazwy" z Warsztatów Terapii Zajęciowych Caritas Diecezji Gliwickiej z Zabrza. Grupa zaprezentowała sztukę "Bajka o drzewie".

„Para buch, teatr w ruch” było okazją do spotkania ludzi kochających teatr i lubiących go tworzyć. Za jego pośrednictwem uczestnicy mogli zaprezentować swój dotychczasowy dorobek, nabyć nowe kompetencje, jak i podpatrywać warsztat innych występujących. Oprócz prezentacji konkursowych, artyści wzięli udział w warsztatach ruchowo-teatralnych, animacjach oraz sesję zdjęciowej.