Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Forum Ekologiczne w Radlinie [ZAPOWIEDŹ]

25.10.2017 17:44 | 0 komentarzy | ż

Jak można wykorzystać ekologiczne źródła energii w przedsiębiorstwie oraz w gospodarstwie domowym i skąd wziąć na ten cele środki – m.in. o tym będzie można dowiedzieć się już 9 listopada w Radlinie,  podczas pierwszej edycji Forum Ekologicznego. Wstęp jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenie jest Forum Firm zrzeszające przedsiębiorców Subregionu Zachodniego. Będzie to już kolejne wydarzenie o charakterze ekologicznym organizowane przez stowarzyszenie.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Forum Firm to stowarzyszenie działające od 1998 roku. Od początku działalności angażuje się w organizację przedsięwzięć o charakterze gospodarczym i ekologicznym, takich jak m.in. Forum Gospodarczego "Problemy i możliwości MŚP w warunkach gospodarki rynkowej" czy też debaty pn. „Globalne i regionalne uwarunkowania kryzysu gospodarczego”. Stowarzyszenie może się też pochwalić organizacją międzynarodowego Polsko-Czeskiego Forum Gospodarczego, a podczas 19 letniej działalności zorganizowało m.in. siedem edycji Targów OGRO-DOM Wszystko dla domu i ogrodu 2005-2011, w ramach których odbywały się konferencje ekologiczne. Na seminariach organizowanych przez Forum Firm gościło już wielu znakomitych gości i prelegentów m. in. Premier Jerzy Buzek, prof. Andrzej Blikle, prof. Grzegorz Kołodko.

W tym roku z inicjatywy Forum Firm przy wsparciu Fundacji Akademia Rozwoju Kreatywnego i środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach odbędzie się po raz pierwszy w Radlinie Forum Ekologiczne.

Inicjatywa ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród przedsiębiorców i mieszkańców regionu.

Wśród zaproszonych gości jako prelegenci wystąpią specjaliści m.in. z Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości, Zakładu JSW KOKS w Radlinie, przedstawiciele Radlińskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów, Wydziału Mechanicznego Katedry Techniki Cieplnej i Aparatury Przemysłowej Politechniki Opolskiej. W trakcie wydarzenia przewidziano również panel dyskusyjny pn. "Czy warto inwestować w ekologię", a także stoiska tematyczne, wśród których znajdą się ekspozycje Urzędu Miasta Radlin, Firmy Esoks Wodociągi, Biały Gaz, firmy NOMAK, Fundacji Akademii Rozwoju Kreatywnego,programu „Gmina z dobrą energią”. Na stoiskach będzie można pozyskać informacje dotyczące dofinansowań do inwestycji ekologicznych.