środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Mjr Wojaczek: dzisiejsze ślubowanie to mała przysięga wojskowa

24.10.2017 19:16 | 0 komentarzy | mak

24 października na rydułtowskim rynku odbyło się uroczyste ślubowanie kadetów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. Słowa ślubowania wypowiedzieli uczniowie z klasy I w zawodzie technik logistyk.

Mjr Wojaczek: dzisiejsze ślubowanie to mała przysięga wojskowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najpierw odbyła się msza św. w kościele pw. św. Jerzego w Rydułtowach. Poźniej nastąpił przemarsz na rynek. Na czele szła orkiestra KWK Marcel. Później poczty sztandarowe, uczniowie, zaproszeni goście, rodzice i bliscy młodzieży.

- Dzisiejsze ślubowanie to taka mała przysięga wojskowa. Proszę, wręcz rozkazuję, byście jej dochowali. Przyjmujcie wiedzę sprawnie i szybko, uważnie słuchajcie nauczycieli i instruktorów. Mam nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności zostaną przez was wykorzystane w dalszej edukacji i pracy na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem i obronnością państwa - podkreślał mjr Wacław Wojaczek z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku.

Uroczystość miała szczególną oprawę, która jest efektem współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach z Wojskową Komendą Uzupełnień w Rybniku.