Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Podpalenia, bójki, narkomania. Dawny szpital niczym Sodoma i Gomora

24.10.2017 18:43 | 0 komentarzy | żet

Radna powiatowa Teresa Frencel zwróciła uwagę na problem dawnego szpitala przy ul. Bema, w którym "zagnieździła się Sodoma i Gomora".

Podpalenia, bójki, narkomania. Dawny szpital niczym Sodoma i Gomora
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mieszkańcy bloków nieopodal dawnego szpitala przy ul. Bema w Raciborzu zwrócili się do radnej powiatowej Teresy Frencel z prośbą o interwencję. Obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Źródłem problemów mają być zabudowania dawnego szpitala.

- Podpalenia, bójki, lezący pod płotem narkomani zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców, dlatego wnoszę i proszę, żeby zająć się tym niezwłocznie - zwróciła się do starosty raciborskiego. Dodała, że interwencje policji poprawiają sytuację tylko na chwilę. - Policja odjeżdża, osoby z marginesu wracają - dodała Frencel.

Starosta Ryszard Winiarski wyjaśnił, że budynek szpitala nie należy do powiatu raciborskiego. - Jest dawno sprzedany. Postaramy się sprawdzić, kto jest właścicielem i odpowiemy na piśmie - usłyszała radna na październikowej sesji Rady Powiatu Raciborskiego.

W przeszłości uwagę na problem popadających w ruinę zabudowań szpitalnych zwracali już raciborscy radni, m.in. Piotr Klima (Stary szpital to siedlisko meneli) oraz Wiesław Szczygielski (Stary szpital w Raciborzu - bomba pożarowa w środku miasta).


Zobacz również:

Ludzie:

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski

Teresa Frencel

Teresa Frencel

Radna powiatowa, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność"

Wiesław Szczygielski

Wiesław Szczygielski

Strażak PSP Racibórz, były radny Gminy Racibórz