środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Obchody Święta Niepodległości w Rydułtowach. Co będzie się działo?

23.10.2017 09:30 | 0 komentarzy | mak

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rydułtowach mają mieć wyjątkową oprawę. Koncert pieśni patriotycznych, przemarsz i bieg - to tylko niektóre z planowanych wydarzeń.

Obchody Święta Niepodległości w Rydułtowach. Co będzie się działo?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rydułtowach rozpoczną się już 10 listopada o godzinie 17.00 w Rydułtowskim Centrum Kultury "Feniks". Odbędzie się wtedy "Koncert pieśni patriotycznych".

Koncert poprowadzi Orkiestra KWK Rydułtowy-Anna. Wszyscy obecni będą mieli okazję włączenia się we wspólny śpiew pieśni patriotycznych.

11 listopada miejskie obchody Święta Niepodległości rozpoczną się od godzinie 9.30 od złożenia kwiatów przez władze miasta pod pomnikiem Walki i Zwycięstwa, następnie o godzinie 10.00 w kościele pw. św. Jacka w Radoszowach odprawiona zostanie msza święta w intencji ojczyzny. Po mszy zaplanowany jest przemarsz i złożenie kwiatów pod krzyżem na cmentarzu parafialnym.

Po części oficjalnej rozpoczną się wydarzenia sportowe.

Jednym z nich będzie "Mila Niepodległości". To już kolejna odsłona patriotycznego biegu rekreacyjnego, który w tym roku będzie odbywał się ulicami o. A. Kordeckiego i Św. Jacka. Na czas trwania biegu fragment ul. Kordeckiego (od ul. Krzywoustego do ul. Św. Jacka) oraz ul. Św. Jacka (od ul. Kordeckiego do parkingu przy cmentarzu) będą całkowicie wyłączone z ruchu drogowego. Trasa zawodów będzie przebiegała przez zamknięte dla ruchu odcinki ul. Kordeckiego i Św. Jacka - start będzie w okolicy skrzyżowania ul. Kordeckiego z ul. Krzywoustego, a meta na wysokości parkingu i bramy na cmentarz parafialny na ul. Św. Jacka.

Z kolei na zbiorniku "Barbara" w pobliżu urzędu miasta odbędą się Otwarte Mistrzostwa Rydułtów w Kolarstwie Górskim i Przełajowym oraz Akademickie Mistrzostwa Śląska w Kolarstwie Górskim. Zawody są otwarte i bezpłatne, kategorie zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych.