Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Zdążą na Wszystkich Świętych?

22.10.2017 07:00 | 0 komentarzy | art

Rozpoczęła się przebudowa pomnika ofiar Marszu Śmierci połączona z przebudową dolnego dojścia do cmentarza.

Zdążą na Wszystkich Świętych?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gmina miała pewne problemy (o których pisaliśmy) z wyłonieniem wykonawcy robót na cmentarzu w Mszanie. Raz, że chętnych do wykonania inwestycji nie było wielu, a ci którzy się zgłosili oczekiwali większej zapłaty, niż zaplanowała gmina. Przez to rozpoczęcie robót odwlekło się nieco w czasie. Ostatecznie wójt wspólnie z radą gminy zdecydowali, że pula środków na wykonanie zadania zostanie zwiększona. W przeciwnym razie gminie groziło przepadnięcie ministerialnej dotacji.

Obecnie prace na cmentarzu już się rozpoczęły. Niemożliwe jest wejście na nekropolię od dołu, czyli od strony remizy OSP, co wiąże się z tym, że zdemontowano stare schody.

Nie ma natomiast żadnych problemów z dojściem od strony kościoła i kaplicy przedpogrzebowej. Zakres robót wokół grobu obejmuje nie tylko remont starych schodów, ale również wymianę bramy i furtki wejściowej oraz części ogrodzenia, wymianę słupów oświetleniowych i budowę masztów flagowych.

W związku z robotami rodzi się pytanie czy na 1 listopada, czyli na Wszystkich Świętych dojście na cmentarz od dołu nadal będzie nieczynne? - Wykonawca ma 45 dni na wykonanie zaplanowała. Termin upłynie w pierwszych tygodniach listopada. Mamy jednak nadzieję, że na Wszystkich Świętych będzie możliwe dojście do cmentarza remontowanym obecnie wejściem. Wójt rozmawiał z wykonawcą na ten temat i wyraził oczekiwanie żeby na 1 listopada samo przejście było gotowe. Natomiast wiele zależy od pogody, a na nią wpływu nie mamy – mówi Mirosława Książek-Rduch z Urzędu Gminy w Mszanie.

(art)