środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Centrum przesiadkowe w Wodzisławiu. Zobaczcie jak będzie wyglądać [WIZUALIZACJE]

20.10.2017 13:47 | 0 komentarzy | mak

Budowa centrum przesiadkowego w Wodzisławiu ma spowodować, że mieszkańcy przesiądą się z samochodów do środków transportu zbiorowego. Zobaczcie, jak ma wyglądać centrum przesiadkowe i dworzec po rewitalizacji.

Centrum przesiadkowe w Wodzisławiu. Zobaczcie jak będzie wyglądać [WIZUALIZACJE]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Budowa centrum przesiadkowego i kompleksowa modernizacja dworca kolejowego mają w zamierzeniu rozwiązać problemy związane z komunikacją i usprawnić życie mieszkańców.

Głównym założeniem twórców centrum przesiadkowego było to, by obsługiwało ono połączenia: autobus – pociąg – samochód (lub rower).

Wybudowana zostanie strefa obsługi podróżnych – z nową poczekalnią, przechowalnią bagażu, miejscem do ładowania telefonów, miejscem na salon prasowy i małą gastronomię. Do dyspozycji pasażerów będą kasy biletowe lub biletomaty.   

Powstaną dwa nowe parkingi (na 40 i 53 miejsca). W bliskim sąsiedztwie peronów zostaną zagwarantowane miejsca dla osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji mieszkańców oddana też będzie strefa Kiss&Ride. Będzie tam można zaparkować na chwilę, żeby pożegnać osobę, którą przywozimy na dworzec. Inwestycja zakłada też miejsca dla taksówek i busików. Powstaną również nowe trasy rowerowe oraz przechowalnia dla rowerów.

Integralną częścią całego systemu będzie budowa ścieżek rowerowych. Z centrum przesiadkowego wyprowadzone zostaną nowe trasy rowerowe, w tym do rynku oraz na ul. Pośpiecha, która będzie stanowić łącznik z Rodzinnym Parkiem Rozrywki.

W budynku dworca zostanie również uruchomione Centrum Aktywności Społecznej.

Koszt całkowity inwestycji: 12 427 435 zł. Cała inwestycja została podzielona na trzy zadania. Wyłonione zostały już firmy, które będą je realizować.