Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Marszałek przyjechał do Wodzisławia podpisać umowę. Można budować centrum przesiadkowe

20.10.2017 12:59 | 10 komentarzy | mak

Marszałek województwa Wojciech Saługa i prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca, a w tle wielka plansza ze zdjęciem wodzisławskiego rynku. W takiej scenerii samorządowcy podpisali umowę dotacyjną, dzięki której zostanie zrealizowany projekt "Pociąg do dwóch kółek", czyli budowa centrum przesiadkowego wraz z rewitalizacją dworca kolejowego.

Marszałek przyjechał do Wodzisławia podpisać umowę. Można budować centrum przesiadkowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do Wodzisławia przyjechał w piątek marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa. Spotkał się z prezydentem Mieczysławem Kiecą i przewodniczącym rady miasta Janem Grabowieckim. Spotkanie odbyło się w odnowionej czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu. Celem było podpisanie umowy dotacyjnej, dzięki której zostanie zrealizowany projekt "Pociąg do dwóch kółek", czyli budowa centrum przesiadkowego wraz z rewitalizacją dworca kolejowego. - Myślę, że nikogo nie muszę przekonywać, jak ważne są to dla Wodzisławia zadania - podkreślał prezydent Mieczysław Kieca.

Nowe serce, nowa przestrzeń

Budowa nowoczesnego centrum przesiadkowego połączy transport kolejowy, autobusowy, samochodowy i rowerowy. Nastąpi przebudowa, rozbudowa i remont budynku dworca kolejowego przy ul. Rybnickiej. Teren wokół dworca zostanie zagospodarowany. Pojawią się dwa nowe parkingi (na 40 i 53 miejsca). Zostaną wybudowane nowe trasy rowerowe. - Dziś śmiało mogę powiedzieć, że ten projekt to nowe serce Nowego Miasta. Nowa przestrzeń życia Wodzisławia Śląskiego, z której na pewno wszyscy będziemy dumni - zapewniał prezydent.

Marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa podkreślał, że projekt jest złożony i trudny, ale niezwykle potrzebny. - W dobie promocji transportu publicznego i w dobie walki ze smogiem tego typu inwestycje są kluczowe. To wyzwanie XXI w. - podkreślał marszałek. Chwalił władze miasta za pomysł: - Wodzisław Śląski wiedzie prym w myśleniu o zintegrowanym transporcie - stwierdził.

Umowa z wykonawcami

Tego samego dnia w budynku głównym Urzędu Miasta w Wodzisławiu zastępca prezydenta miasta Dariusz Szymczak podpisał umowy z wykonawcami inwestycji.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.