Niedziela, 12 lipca 2020

imieniny: Jana, Pameli, Weroniki

RSS

Na strażaków zawsze można liczyć

21.10.2017 12:30 | 0 komentarzy | eos

Walka z żywiołami, ratowanie ludzkiego życia i mienia, a także pomoc w usuwaniu skutków pożarów, powodzi i innych katastrof – to zadania, którym na co dzień starają się sprostać strażacy OSP gminy Krzyżanowice. To właśnie o nich z uznaniem mówił podczas ostatniej sesji wicewójt Grzegorz Swoboda.

Na strażaków zawsze można liczyć
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strażacy w 2016 r. wyjeżdżali 106 razy do pożaru i innych miejscowych zagrożeń, a do końca pierwszego półrocza br. – już 89 razy. Grzegorz Swoboda podkreślił, że na strażaków można liczyć podczas zabezpieczania wszelkiego rodzaju imprez, a w tym roku również dożynek wojewódzkich. Sprawdzianem umiejętności bojowych są odbywające się cyklicznie:

• zawody sportowo–pożarnicze o Puchar Wójta Gminy, organizowane od trzech lat przez OSP Roszków;

• Międzynarodowe Zawody Sportowo–Pożarnicze CTIF Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Starosty Raciborskiego inicjowane przez OSP Krzyżanowice;

• Międzynarodowe Zawody Sikawek Konnych o Puchar Starosty Raciborskiego w Bieńkowicach oraz

• widowiskowe nocne zawody pożarnicze w Bolesławiu.

Ponadto odbywają się dni wiedzy pożarniczej, szkolenia pokazowe dla dzieci i młodzieży, jubileusze, spotkania z zasłużonymi działaczami OSP.

– Wszystkie jednostki działają bardzo prężnie, cechuje je dobre wyszkolenie taktyczno–bojowe oraz doskonała sprawność – podkreślił wicewójt dziękując strażakom, że są na każde zawołanie gotowi do wyjazdu.

Włodarz przypomniał też, że trwa budowa Ośrodka Integracji Społecznej w Rudyszwałdzie, w którym znajdzie swe nowe miejsce lokalna jednostka straży pożarnej.

Podczas sesji radni Andrzej Lipiec i Walter Witeczek proponowali, aby w ciągu roku znaleźć pieniądze na odnowienie zużywającego się w czasie akcji sprzętu pożarniczego, m.in. węży gaśniczych i rękawic.

(ewa)

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Walter Witeczek

Walter Witeczek

Radny gminy Krzyżanowice