Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Lisa dogonił Karino dosiadany przez Adama Bugdola

15.10.2017 09:24 | 0 komentarzy | eos

Zwycięzcą emocjonującej gonitwy kornowackiego Hubertusa został Adam Bugdol z Kornowaca, który na swym czteroletnim karym Karino dogonił lisa.

Lisa dogonił Karino dosiadany przez Adama Bugdola
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ładna pogoda, piękne konie i urokliwe widoki gminy Kornowac, to atuty Pikniku św. Huberta, zorganizowanego po raz trzeci w gminie Kornowac. Na miejscowym boisku, gdzie zgromadziło się 21 wozów konnych, a także kilkudziesięciu jeźdźców, miłośników koni, a także gości z zaprzyjaźnionej czeskiej Vresiny powitał gospodarz imprezy wójt Grzegorz Niestrój. Po czym wszyscy długim taborem wyruszyli ulicami Kornowaca i Pogrzebienia, aby wziąć udział w pasjonującej gonitwie za lisem.

Swe umiejętności jeździeckie zaś postanowiło sprawdzić 10 jeźdźców, w tym dwie panie, pod kierunkiem mastera gonitwy Piotra Marcinka. Tegorocznym lisem był ubiegłoroczny zwycięzca Hubertusa Mateusz Fiołka z Raciborza na swej Figurze.

Zdobywcą lisiej kity został Adam Bugdol, który dogonił lisa na swym Karino. Jeździec z Kornowaca dosiada konie od dziecka, doskonale czuje się w siodle, a przy tym jest bardzo szybki, dlatego przyszłoroczna gonitwa zapowiada się bardzo emocjonująco.

Zwycięzca i wierzchowiec zostali udekorowani, a także otrzymali nagrody oraz statuetkę wójta gminy, a wszyscy jeźdźcy – certyfikaty za udział w Hubertusie.

Tradycyjnie inicjatorem i współorganizatorem imprezy był kornowacki hodowca koni Szymon Kampka. Jak zawsze cieszyła się ona wielkim zainteresowaniem miłośników koni, którzy przyjeżdżają nie tylko z terenu gminy, ale i okolicznych miejscowości. W ich gronie nie zabrakło m.in. Henryka Malcharczyka z Raciborza, który do Kornowaca przyprowadził pięć swych rumaków, a także jednego z najstarszych uczestników 70-letniego Mariana Skowronka z Pszowa, który powoził karą Czanką zaprzęgniętą w ponad 100-letnią wagonetkę.

O smaczny poczęstunek zadbały panie z Prężnego Kornowaca, a o bezpieczeństwo na trasie przejazdu konnej kawalkady – strażacy z OSP Pogrzebień.

Tegoroczny piknik św. Huberta gminy Kornowac organizowany byłw ramach projektu „Tradycje i zwyczaje na pograniczu w czeskiej Vresinie i polskim Kornowacu”, a współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.