środa, 19 grudnia 2018

imieniny: Gabrieli, Dariusza, Urbana

RSS

Ile osób spotkało się z prezydentem Dudą? Są dane

13.10.2017 09:28 | 11 komentarzy | mak

9 października na wodzisławskim rynku prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami. Kancelaria prezydenta policzyła, że przyszło ok. 2,5 tys. osób.

Ile osób spotkało się z prezydentem Dudą? Są dane
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Wydaje się, że godnie przyjęliśmy pana prezydenta Andrzeja Dudę - mówi starosta Ireneusz Serwotka, który zaprosił głowę państwa. - W imieniu mieszkańców zaprosiłem pana prezydenta do odwiedzenia powiatu wodzisławskiego - dodaje.

Starosta Serwotka opowiedział też o kulisach przygotowań i samym przebiegu wizyty prezydenta RP w Wodzisławiu. - Nadrzędnym celem przygotowań było zapewnienie bezpieczeństwa panu prezydentowi i wszystkim uczestnikom spotkania. Tak też się stało, nie stwierdzono żadnych uchybień - zaznacza starosta.

Prezydent Andrzej Duda spędził w Wodzisławiu nieco więcej czasu, niż początkowo planował. Na przykład "nadprogramowym" punktem wizyty okazało się dodatkowe, drugie spotkanie w starostwie z samorządowcami i parlamentarzystami. Doszło do niego po spotkaniu z mieszkańcami na wodzisławskim rynku. Prezydent miał okazję spróbować typowo śląskich specjałów.

Rozmowa w gabinecie

Starosta Ireneusz Serwotka miał okazję spotkać się z prezydentem w cztery oczy. - To było niezaplanowane spotkanie. Pan prezydent zaprosił mnie na rozmowę do... mojego gabinetu, który w czasie wizyty był gabinetem pana prezydenta - mówi starosta. Rozmowa dotyczyła m.in trudnej sytuacji szpitala. Starostwo ma przesłać prezydentowi RP szczegółowe informacje dotyczące lecznicy.

Dostali podziękowania

Starostwo zostało bardzo dobrze ocenione przez kancelarię za przygotowanie wizyty. Przyszły pisemne podziękowania. Doceniono, że na wodzisławskim rynku było kolorowo, że były klasy mundurowe, mażoretki, harcerze, panie z KGW, górnicze orkiestry, przedstawiciele szkół. - Przedstawiciele BOR stwierdzili, że dawno nie byli na tak przygotowanej wizycie, dziękowali za przyjęcie - dodaje Danuta Maćkowska, członek zarządu powiatu wodzisławskiego, która była odpowiedzialna za programową stronę wizyty.

Zainteresowanie wizytą prezydenta ze strony mediów było bardzo duże. Łącznie starostwo wydało ponad 55 akredytacji.

- Wizytę pana prezydenta oceniam jako ważne i historyczne wydarzenie. Zaprosiłem do powiatu głowę naszego państwa. Jeśli będzie taka możliwość, zaproszę pana prezydenta jeszcze raz - zaznacza starosta.

Koszty

Koszty, jakie poniosło starostwo w związku z wizytą prezydenta, wyniosły 10-11 tys. zł. Takie dane podał starosta Serwotka w czasie konferencji prasowej, która odbyła się 12 października. Na koszty składały się m.in. nagłośnienie z Wodzisławskiego Centrum Kultury - niespełna 500 zł, wynajem sali WCK - ponad 700 zł, barierki i inne zabezpieczenia na rynku - ok. 2 tys. zł, kwiaty.

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej