Piątek, 21 września 2018

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

IX Rybnickie Dni Kariery, start w poniedziałek

12.10.2017 16:29 | 0 komentarzy | kama

Już dziewiąty raz Rybnicka Platforma Poradnictwa Zawodowego (RPPZ) przystępuje do organizacji Rybnickich Dni Kariery (RDK). Tradycyjnie początek jesieni to dobry czas na chwilę refleksji i zadumy o swoim życiu zawodowym, wymarzonej pracy, na podjęcie decyzji zawodowych. To w końcu najwyższy czas na zaprzyjaźnienie się z rynkiem pracy.

IX Rybnickie Dni Kariery, start w poniedziałek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
październik
16 poniedziałek

IX Rybnickie Dni Kariery

Start o godz. 10:00, trwa od 16 do 20 października wstęp wolny

Tegoroczne RDK odbywają się pod hasłem:

„Ja na rynku pracy: moje talenty i kompetencje”. To właśnie predyspozycje, zainteresowania i talenty są punktem wyjścia do zaplanowania kariery zawodowej. Następnym etapem jest opracowanie ścieżek prowadzących do osiągnięcia wybranego zawodu, który jest dopiero początkiem długiej drogi zdobywania kompetencji zawodowych. A przecież one tworzą profesjonalistę, prawdziwego fachowca. Kompetencje to wszystkie umiejętności, kwalifikacje, wiedza, postawy i osobowość zawodowa, którą rzeczywiście posiadamy i potrafimy wykorzystać w pracy zawodowej. To udowodnione w praktyce wykorzystanie zdobytego pakietu wiedzy fachowej.

Droga od nowicjusza do eksperta jest długa, kręta i wyboista. Może piąć się ostro pod górę, mieć wiele ślepych uliczek i niebezpiecznych zaułków. Żeby osiągniecie celu mogło zakończyć się powodzeniem, niezastąpionymi przewodnikami i moderatorami w tym procesie są doradcy zawodowi, współpracujący z nauczycielami, pracodawcami i rodzicami.

W zdobyciu właściwego zawodu i osiągnięcia mistrzostwa w wybranej profesji, od lat służą wszystkie imprezy, eventy, warsztaty, debaty, zajęcia zawodoznawcze i wizyty studyjne prowadzone podczas tygodnia kariery. Także w tym roku doradcy RPPZ przygotowali ciekawy i urozmaicony program RDK, dla bardzo szerokiego grona odbiorców. Głównymi wydarzeniami będą: „Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową dla uczniów szkół średnich, konkurs pn. „Kuźnia talentów: Mam talent, mam pracę” dla gimnazjalistów i uczniów siódmych klas szkoły podstawowej, konferencja z panelem dyskusyjnym dla pedagogów i nauczycieli pn. „Poradnictwo edukacyjno-zawodowe w okresie reformy edukacji”. Wydarzenia te będą przeplatane konsultacjami, warsztatami, zajęciami zawodoznawczymi. Uczniowie będą mogli przymierzać zawody w ramach „Przymierzalni zawodów”. Utalentowani pasjonaci będą mieli okazję porównać swoje zdolności w „Międzyszkolnym Dniu z Pasją”. To tylko wybrane wydarzenia, które szczelnie wypełnią IX RDK. Serdecznie wszystkich zachęcamy do urzeczywistnienia swoich marzeń zawodowych.

/Materiały prasowe/

Poniżej szczegółowy harmonogram:

Pobierz Kalendarz wydarzeń IX Rybnickich Dni Kariery 2017.doc (format doc, rozmiar ~583.46 k)