Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Ponad 800 uczestników zajęć w WCK

11.10.2017 11:47 | 0 komentarzy | kama

Nowa oferta zajęć artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury jak co roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Na rozpoczynający się sezon artystyczny do grup Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA zapisało się ponad 800 osób.

Ponad 800 uczestników zajęć w WCK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z początkiem października zakończyły się nabory na zajęcia organizowane przez Wodzisławskie Centrum Kultury. W sezonie artystycznym 2017/2018 utworzonych zostało szesnaście kół zainteresowań - od tanecznych, poprzez, teatralne, plastyczne, filmowe i muzyczne do techniczno-naukowych. Dodatkowo, ofertę ARA wzbogacają zajęcia rekreacyjno-ruchowe, do których można dołączyć w ciągu roku. W WCK zostały uruchomione dwie grupy zumby, cztery grupy salsy i pięć kursów tańca. Łącznie na zajęcia zapisało się 815 osób, a wśród nich dzieci od drugiego roku życia, dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, młodzież, dorośli i seniorzy.

W placówce działają zespoły z kilkudziesięcioletnią tradycją, mające na koncie wiele sukcesów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Wodzisławskie Centrum Kultury od wielu lat współpracuje również z innymi podmiotami, organizującymi zajęcia artystyczne i rekreacyjne. Dzięki Szkole Tańca i Animacji "Tańczymy", Szkole Tańca El Pachanguero, Stowarzyszeniu Amazonki czy Stowarzyszeniu Ognisk Muzycznych oferta domu kultury wzbogacona jest o warsztaty salsy, lekcje gry na instrumentach, zumbę fitness czy zajęcia gimnastyczne dla kobiet.

- Cieszy nas, że wśród uczestników naszych zajęć znajdują się również osoby, które uczestniczyły w nich w poprzednich sezonach. Dowodzi to atrakcyjności i dobrego poziomu oferty Wodzisławskiego Centrum Kultury. Mamy obecnie wielu nowych podopiecznych oraz tych, którzy chcą do nas powracać – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Zainteresowanie ofertą dowodzi, że wodzisławianie mają potrzebę aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu, kładą nacisk na osobisty rozwój i rozwijanie talentów swoich dzieci. Z oferty korzystają nie tylko mieszkańcy miasta, ale również powiatu wodzisławskiego i okolicznych miejscowości. Co roku na warsztaty prowadzone przez placówkę przyjeżdżają osoby z całego regionu.

Wśród zespołów, które spotkały się z największym zainteresowaniem znalazły się: Zespół Taneczny Miraż, Teatr Tańca Memento, Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia, Klub Tańca Towarzyskiego SPIN, koło plastyczne, koło ceramiki, Młodzieżowy Teatr Szydło, Dziecięcy Teatr Szydełko, grupa seniorów Nie Dejmy Sie, Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa, Legomaniacy i Akademia Bystrzaka. Nie małym zainteresowaniem cieszą się również, lekcje gry na instrumentach, zajęcia rekreacyjno-ruchowe, kursy tańca dla dorosłych, Akademia Filmowa i Kreatywna Kraina Malucha. Przy Wodzisławskim Centrum Kultury działa również Chór Mieszany Jadwiga z niespełna 100-letnią tradycją, który uczestniczy obecnie w międzynarodowym projekcie.