Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Zaszczep w sobie chęć szczepienia

09.10.2017 12:18 | 1 komentarz | (q)

Zaszczep w sobie chęć szczepienia to akcja informacyjna na temat szczepień ochronnych przygotowana przez Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy ekspertów w dziedzinie wakcynologii. Akcja ma na celu promocję szczepień ochronnych, jako najskuteczniejszej formy zapobiegania chorobom zakaźnym.

Zaszczep w sobie chęć szczepienia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ramach tej akcji Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wodzisławiu Śląskim prowadzi działania informacyjno-edukacyjne na temat szczepień ochronnych na podległym terenie, a także prowadzi nadzór nad realizacją programu szczepień ochronnych i procesem dystrybucji szczepionek do przeprowadzania obowiązkowych szczepień ochronnych.

W Wodzisławiu Śląskim po raz kolejny w zakresie szczepień ochronnych Urząd Miasta wyszedł naprzeciw mieszkańcom poprzez przyjęcie przez Radę Miejską programu szczepień ochronnych przeciwko grypie, skierowany do mieszkańców Wodzisławia Śląskiego w wieku 60+.

Akcja szczepień ochronnych to już kolejny projekt, który realizowany jest przez Urząd Miasta w Wodzisławiu Śląskim z myślą o seniorach. Szczepienia osób powyżej 60. roku życia mają przyczynić się do obniżenia liczy zachorowań na grypę i jej późniejszych powikłań. Coroczne szczepienia przeciwko grypie nie tylko chronią przed infekcją, ale jednocześnie pobudzają układ odpornościowy organizmu do skuteczniejszego działania W Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śląskim w każdą środę w godzinach pracy urzędu działa punkt informacyjno- konsultacyjny, gdzie można uzyskać specjalistyczne porady w zakresie szczepień ochronnych, a także otrzymać materiały edukacyjne w tym zakresie.