Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Utrudnienia związane z wizytą prezydenta. Przypominamy najważniejsze informacje

09.10.2017 10:43 | 1 komentarz | mak

W poniedziałek, 9 października Wodzisław Śląski odwiedzi prezydent Andrzej Duda. W związku z wizytą mieszkańcy muszą spodziewać się pewnych utrudnień.

Utrudnienia związane z wizytą prezydenta. Przypominamy najważniejsze informacje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kwestie porządkowe

Wejścia na rynek będą znajdować się od strony ul. ks. Konstancji oraz ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy apelują o niewnoszenie na spotkanie materiałów niebezpiecznych, jak broń (biała oraz palna), materiałów łatwopalnych, wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych (petardy, fajerwerki), środków odurzających lub substancji psychotropowych, a także gazu łzawiącego, opakowań szklanych, noży, pilników, kijów basebolowych, ostro zakończonych parasoli oraz innych przedmiotów mogących powodować zagrożenia dla życia uczestników spotkania.

Organizatorzy informują, że do udziału w spotkaniu nie będą dopuszczane osoby będące pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających.

Przez cały czas trwania wizyty Prezydenta RP w Wodzisławiu Śl. rynek i okolice będą patrolowane przez policję i funkcjonariuszy służb porządkowych, którzy uprawnieni są m.in. do przeprowadzenia kontroli uczestników – w tym z wykorzystaniem środków technicznych – poprzez kontrolę dokumentów oraz przeglądanie zawartości odzieży i bagażu danej osoby oraz innych posiadanych przez nią przedmiotów.

Dla kierowców

W poniedziałek ma obowiązywać całkowity zakaz wjazdu samochodów na rynek. Wszystkie zaparkowane tam pojazdy, poza samochodami dostawczymi, będzie trzeba przeparkować. Samochody dostawcze będą mogły znajdować się na rynku jedynie podczas rozładunku.

Obowiązywał będzie zakaz parkowania w górnej pierzei rynku, na ul. Sądowej i wzdłuż ul. Wałowej (w strefie płatnego parkowania). Parkowanie na ul. Wałowej dozwolone będzie powyżej Szkoły Podstawowej nr 1, jednak nie w momencie przejazdu kolumny z Prezydentem RP. Wyjazd z parkingu nie będzie wtedy możliwy. Parkować będzie można w części strefy obejmującej ul. Średnią, Minorytów (końcówkę ulicy), ks. Konstancji. Utrudnienia mogą w tych miejscach wyniknąć ze względu na wyjazd z tych ulic, prowadzący na ul. Wałową, która znajduje się na trasie kolumny prezydenckiej.

W informowaniu kierowców o utrudnieniach pomagać będą funkcjonariusze Straży Miejskiej. Będą oni także prosić o przeparkowywanie aut.

Zaleca się,  aby w godzinach wizyty Prezydenta RP nie poruszać się po centrum samochodem.

Dla pieszych

Ważna informacja dla pieszych: część rynku będzie zamknięta. Poruszać bedzie się można jego dolną pierzeją. Przypominamy, że wejście na rynek będzie możliwe jedynie od ulicy Konstancji i Piłsudskiego. Z płyty znikną ławki i kosze na śmieci, które na swoje miejsca planowo mają wrócić w poniedziałkową noc.

Plan wizyty

Prezydent RP Andrzej Duda w poniedziałkowe popołudnie złoży wieniec pod pomnikiem Powstańców Śląskich oraz wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą mieszkańców ziemi wodzisławskiej, którzy zginęli w walce o wolność i niepodległość, a także w obozach koncentracyjnych.

W programie wizyty przewidziane jest m.in. bezpośrednie spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami na wodzisławskim rynku o godz. 17:00.

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej