Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Jarmark bożonarodzeniowy na miejski jubileusz

08.10.2017 07:00 | 0 komentarzy | mak

Rydułtowy będą miały swój jarmark bożonarodzeniowy. Kramy ze świątecznymi smakołykami i ozdobami zostaną ustawione na rydułtowskim rynku. 

Jarmark bożonarodzeniowy na miejski jubileusz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chociaż dopiero październik, Rydułtowy już szykują się do jarmarku bożonarodzeniowego. Będzie to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w mieście na taką skalę. – Od wielu lat w okolicach Bożego Narodzenia w Rydułtowach organizowane są małe jarmarki, na przykład przez bibliotekę, harcerzy czy inne organizacje. Doszliśmy do wniosku, że warto skupić tego rodzaju wydarzenia w jednym miejscu i zaprosić mieszkańców do udziału w bożonarodzeniowym jarmarku z prawdziwego zdarzenia – mówi sekretarz miasta, Krzysztof Jędrośka.

Rydułtowski jarmark bożonarodzeniowy” będzie trwał od 15 do 20 grudnia. Na płycie rynku zostanie rozstawionych 10 stoisk w formie drewnianych domków. Wystawcy będą oferować wszystko to, co kojarzy się ze świętami: najróżniejsze przysmaki i tradycyjne ozdoby. Szczegóły nie są jeszcze jednak znane, bo miasto jest na etapie zbierania propozycji ofert od wystawców zainteresowanych udziałem w jarmarku. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 października. – Chcemy, by oferta była jak najbardziej atrakcyjna – zaznacza sekretarz. Wystawcy będą zobowiązani do uiszczenia jedynie opłaty targowej, nie będą musieli płacić za wynajem domków.

Żeby było jeszcze bardziej klimatycznie, rynek zostanie przystrojony. Już wiadomo, że w dni robocze jarmark będzie czynny od godz. 12.00 do 18.00, a w sobotę i niedzielę od godz. 10.00 do 18.00.

Idea jarmarku wiąże się również z tym, że Rydułtowy obchodzą w tym roku 25–lecie samorządności. Jarmark wpisuje się więc w cykl obchodów ważnego jubileuszu. Jeśli wydarzenie spotka się z zainteresowaniem, to jest duża szansa na to, że stanie się tradycją i będzie organizowany każdego roku przed świętami.

(mak)