Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

W poniedziałek przyjeżdża prezydent Duda. Prezydent Kieca będzie na urlopie?

05.10.2017 15:23 | 11 komentarzy | mak

Niefartowna sytuacja związana z wizytą prezydenta Andrzeja Dudy w Wodzisławiu. Czy na spotkaniu z głową państwa zabraknie gospodarza miasta, prezydenta Mieczysława Kiecy? - Na ten moment prezydent miasta ma zaplanowany urlop - informuje Anna Szweda-Piguła, rzecznik prasowy wodzisławskiego magistratu.

W poniedziałek przyjeżdża prezydent Duda. Prezydent Kieca będzie na urlopie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak się dowiedzieliśmy, wszyscy włodarze miast i gmin powiatu wodzisławskiego otrzymali ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu zaproszenie na poniedziałkowe spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Przypomnijmy, że spotkanie ma odbyć się w Wodzisławiu.

Zaproszenie zostało skierowane również do prezydenta Wodzisławia, Mieczysława Kiecy. Sęk w tym, że włodarza może nie być. - Na ten moment prezydent ma zaplanowany urlop - wyjaśnia Anna Szweda-Piguła, rzecznik Urzędu Miasta w Wodzisławiu. Dodaje, że termin urlopu włodarza był zaplanowany dużo wcześniej, jeszcze zanim nadeszła informacja o wizycie prezydenta RP.

Jak się jednak okazuje, nieobecność prezydenta Kiecy nie jest ostatecznie przesądzona. - Sytuacja jest dynamiczna - mówi rzecznik magistratu.

Gdyby okazało się, że prezydenta Kiecy nie będzie, miasto będzie reprezentował wiceprezydent Dariusz Szymczak.

Prawdopodobnie wszystko wyjaśni się jutro. O godz. 10.00 w wodzisławskim urzędzie ma odbyć się konferencja prasowa. Miasto przekaże m.in. informacje związane z organizacją ruchu czy funkcjonowaniem urzędu w dniu wizyty. Z pewnością padną też pytania dotyczące poniedziałkowych planów prezydenta Kiecy. 

Dotarły do nas również sygnały, że wodzisławski urząd miasta jest rozczarowany z powodu tego, że nie występuje w charakterze współorganizatora wizyty, która odbędzie się przecież na terenie Wodzisławia.

- Nie występujemy w chatakterze organizatora, natomiast dotarło do nas wiele spraw zwiazanych z wizytą. Jesteśmy włączeni w przygotowania, ponieważ to miasto jest dysponentem rynku czy różnego rodzaju obiektów - komentuje rzecznik urzędu. 

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.