środa, 11 grudnia 2019

imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

RSS

Kornelia Newy: całe Rydułtowy były poruszone

04.10.2017 06:46 | 2 komentarze | mak

Burmistrz Kornelia Newy spotkała się z dwoma pracownikami rydułtowskiej kopalni, którzy wzięli udział w dramatycznej akcji - ratowali w Pradze tonącego czeskiego aktora. Burmistrz Rydułtów podkreślała, że całe miasto było poruszone ich wyczynem.

Kornelia Newy: całe Rydułtowy były poruszone
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że się 23 września grupa pracowników Ruchu Rydułtowy kopalni ROW była na wycieczce w Pradze. Wśród nich Jarosław Jasita z Pszowa i Jarosław Ruda z Rybnika. Jednym z punktów wycieczki był rejs statkiem po Wełtawie. Wówczas rozegrały się dramatyczne chwile. Pracownicy kopalni zauważyli, że w wodzie znajduje się człowiek. I nie daje oznak życia. Jarosław Jasita i Jarosław Ruda bez wahania wskoczyli do lodowatej Wełtawy. Podpłynęli do poszkodowanego mężczyzny, wyciągnęli na pokład statku i rozpoczęli akcję ratunkową. Poszkodowanym okazał się wybitny czeski aktor (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ).

Z Jarosławem Rudą i Jarosławem Jasitą spotkała się burmistrz Rydułtów Kornelia Newy. Chciała pogratulować bohaterskiej postawy. W spotkaniu uczestniczył też Adam Musioł, naczelny inżynier Ruchu Rydułtowy Kopalni ROW. Podkreślał, że umiejętności obu pracowników są nie tylko teoretyczną wiedzą za zakresu pierwszej pomocy, ale praktycznymi umiejętnościami, niezwykle istotnymi dla charakteru ich pracy i bezpieczeństwa załogi. Z kolei burmistrz Kornelia Newy wyraziła podziw dla ich zimnej krwi i determinacji, podkreślając jednocześnie, że całe Rydułtowy były poruszone ich wyczynem.