Czwartek, 20 września 2018

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Tak w Wodzisławiu szykują się do wizyty prezydenta Dudy

03.10.2017 16:22 | 33 komentarze | mak

Parlamentarzyści, przedstawiciele starostwa, wojewody, kancelarii prezydenta, BOR-u i policji - wszyscy spotkali się we wtorek, żeby omówić szczegóły przyjazdu prezydenta Andrzeja Dudy do Wodzisławia. Najpierw była narada w starostwie, później odbyła się wizja w terenie.

Tak w Wodzisławiu szykują się do wizyty prezydenta Dudy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Starosta Ireneusz Serwotka oficjalnie potwierdził, że 9 października do Wodzisławia przyjedzie prezydent RP Andrzej Duda (pisaliśmy o tym TUTAJ). - Nasze zaproszenie zostało przyjęte - powiedział starosta podczas konferencji prasowej.

Wizytę głowy państwa trzeba dokładnie zaplanować. Ważne są najdrobniejsze szczegóły, w tym kwestie związane z bezpieczeństwem. Stąd wtorkowa wizyta przedstawicieli kancelarii prezydenta i BOR-u w Wodzisławiu. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 13.30 w Powiatowym Centrum Konferencyjnym przy ul. Pszowskiej. Później odbyła się wizja w terenie. Wszyscy pojechali na wodzisławski rynek i pod Pomnik Powstańców Śląskich. Wśród uczestników spotkania widzieliśmy m.in. starostę Ireneusza Serwotkę, parlamentarzystów (senatora Adama Gawędę, poseł Izabelę Kloc i poseł Teresę Glenc) oraz członków zarządu powiatu wodzisławskiego (Danutę Maćkowską i Leszka Bizonia). Byli też przedstawiciele wojewody, policja, straż pożarna.

Na razie nie wiadomo, czy w związku z wizytą prezydenta mieszkańcy Wodzisławia będą musieli liczyć się z większymi utrudnieniami w ruchu. O ustaleniach będziemy informować.

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

Senator IX kadencji

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Starosta wodzisławski

Izabela  Kloc

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, pedagog