Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Tak w Wodzisławiu szykują się do wizyty prezydenta Dudy

03.10.2017 16:22 | 33 komentarze | mak

Parlamentarzyści, przedstawiciele starostwa, wojewody, kancelarii prezydenta, BOR-u i policji - wszyscy spotkali się we wtorek, żeby omówić szczegóły przyjazdu prezydenta Andrzeja Dudy do Wodzisławia. Najpierw była narada w starostwie, później odbyła się wizja w terenie.

Tak w Wodzisławiu szykują się do wizyty prezydenta Dudy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Starosta Ireneusz Serwotka oficjalnie potwierdził, że 9 października do Wodzisławia przyjedzie prezydent RP Andrzej Duda (pisaliśmy o tym TUTAJ). - Nasze zaproszenie zostało przyjęte - powiedział starosta podczas konferencji prasowej.

Wizytę głowy państwa trzeba dokładnie zaplanować. Ważne są najdrobniejsze szczegóły, w tym kwestie związane z bezpieczeństwem. Stąd wtorkowa wizyta przedstawicieli kancelarii prezydenta i BOR-u w Wodzisławiu. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 13.30 w Powiatowym Centrum Konferencyjnym przy ul. Pszowskiej. Później odbyła się wizja w terenie. Wszyscy pojechali na wodzisławski rynek i pod Pomnik Powstańców Śląskich. Wśród uczestników spotkania widzieliśmy m.in. starostę Ireneusza Serwotkę, parlamentarzystów (senatora Adama Gawędę, poseł Izabelę Kloc i poseł Teresę Glenc) oraz członków zarządu powiatu wodzisławskiego (Danutę Maćkowską i Leszka Bizonia). Byli też przedstawiciele wojewody, policja, straż pożarna.

Na razie nie wiadomo, czy w związku z wizytą prezydenta mieszkańcy Wodzisławia będą musieli liczyć się z większymi utrudnieniami w ruchu. O ustaleniach będziemy informować.

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski

Izabela  Kloc

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski