środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Wodzisławiu

03.10.2017 09:51 | 36 komentarzy | mak

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Wodzisław Śląski. Na rynku spotka się z mieszkańcami. – Chcemy w ten sposób promować ziemię wodzisławską i pokazać, jak dobrze się rozwija – mówi senator Adam Gawęda z PiS.

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Wodzisławiu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

9 października prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyjedzie do Wodzisławia. Głowa państwa weźmie udział w spotkaniu z mieszkańcami powiatu, zapozna się też z funkcjonowaniem powiatowej oświaty. – Prezydent Andrzej Duda jest niezwykle zainteresowany tym, co dzieje się w regionie. Moim marzeniem było, by odwiedził również ziemię wodzisławską. Cieszę się, że będziemy mogli promować nasz powiat i pokazać jego rozwój - podkreśla senator PiS Adam Gawęda, który jest koordynatorem spotkania. Rolę współorganizatora pełni wodzisławskie starostwo powiatowe.

O godz. 17.00 prezydent Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami powiatu na wodzisławskim rynku. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty. Przyjść może każdy. Prezydent wygłosi przemówienie, później będzie okazja do rozmów z uczestnikami. - Pan prezydent ceni sobie spotkania, w trakcie których może porozmawiać z mieszkańcami - mówi senator Gawęda.

Szczególną rolę podczas spotkania mają pełnić różnego rodzaju organizacje pozarządowe, koła gospodyń wiejskich, górnicy, orkiestra. - Chcemy pokazać panu prezydentowi naszą kulturę. Mam nadzieję, że spotkanie będzie naprawdę autentyczne, z udziałem wielu organizacji. Szczególnie tych, które zajmują się krzewieniem tradycji naszego regionu - zaznacza senator PiS.

Co jeszcze w programie wizyty? Wszystkie szczegóły nie są jeszcze znane. Jednym z punktów ma być złożenie kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w Wodzisławiu. Poza tym prezydent Duda przyjrzy się rozwojowi powiatowej oświaty, zwłaszcza szkolnictwu zawodowemu.

– Już teraz zapraszam wszystkich mieszkańców na spotkanie - puentuje Adam Gawęda.

(mak)

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej