Piątek, 14 sierpnia 2020

imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

RSS

W szpitalu ubywa personelu

03.10.2017 07:00 | 5 komentarzy | mak

Mniej lekarzy, mniej specjalistów, mniej pielęgniarek i położnych – personel szpitala coraz szczuplejszy. To efekt restrukturyzacji, polegającej m.in. na łączeniu oddziałów szpitalnych.

W szpitalu ubywa personelu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mniej lekarzy, pielęgniarek i położnych

W kwietniu 2016 r. w szpitalu było zatrudnionych 104 lekarzy na etatach i 4 na kontraktach (razem 108 lekarzy). W maju 2017 r. szpital zatrudniał 62 lekarzy na etatach i 30 na kontraktach (razem 92 lekarzy). Mniej jest lekarzy specjalistów (kwiecień 2016 to 70 lekarzy specjalistów na etatach i 2 na kontraktach; maj 2017 to 37 lekarzy na etatach i 24 na kontraktach)

W przypadku pielęgniarek i położnych w kwietniu 2016 r. w szpitalu było zatrudnionych 516 osób, natomiast w maju 2017 r. już tylko 467 osób. Spadek zatrudnienia oznacza dla zadłużonego szpitala mniejszy koszt wynagrodzeń.

Powody?

Z odpowiedzi, którą dla radnego Tadeusza Skatuły przygotował wicestarosta Grzegorz Kamiński, wynika, że spadek zatrudnienia wśród lekarzy spowodowany był łączeniem oddziałów szpitalnych: wiosną 2016 r. chirurgii urazowo–ortopedycznej i pediatrii, a później oddziału ginekologiczno–położniczego. – Natomiast spadek zatrudnienia wśród pielęgniarek i położnych również wynikał z łączenia oddziałów szpitalnych. Zwolnienia następowały w sposób „naturalny”, tj. emerytury, renty, wypowiedzenia przez pracowników. Nikt nie został zwolniony. Mimo spadku zatrudnienia w tej grupie pracowniczej obecnie występuje przerost zatrudnienia. Szczególnie wśród położnych – napisał wicestarosta w odpowiedzi na pytanie radnego.

(mak)

Ludzie:

Grzegorz Kamiński

Grzegorz Kamiński

Wicerastosta wodzisławski

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski