Wtorek, 18 grudnia 2018

imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji

RSS

Proboszcz z Wojnowic prawomocnie skazany za seks z niepełnosprawną uczennicą

29.09.2017 11:05 | 10 komentarzy | acz

Wczoraj, 28 września w wydziale zamiejscowym Sądu Okręgowego w Gliwicach zapadł kluczowy wyrok w sprawie proboszcza z podraciborskich Wojnowic . 

Proboszcz z Wojnowic prawomocnie skazany za seks z niepełnosprawną uczennicą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Sąd okręgowy podtrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Raciborzu - mówi portalowi nowiny.pl sędzia Agata Dybek-Zdyń z Sądu Okręgowego w Gliwicach.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku były proboszcz z Wojnowic został skazany na karę półtora roku pozbawienia wolności za wykorzystanie seksualne chorej uczennicy. Ma również zakaz nauczania religii i kontaktowania się z dziewczynką.

Kapłan na przełomie lat 2012 – 2013, wykorzystując bezradność małoletniej, co najmniej trzykrotnie doprowadził ja do obcowania płciowego. Do zbliżeń miało dochodzić w szkole, gdzie ksiądz uczył religii.

- Przygotowujemy już dokumentację dla Kongregacji Nauki Wiary w Stolicy Apostolskiej - zapewnia ksiądz Joachim Kobienia, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Opolu.

(acz)

O sprawie proboszcza Krzysztofa K. czytaj więcej w najbliższym wydaniu Nowin Raciborskich i Nowin Wodzisławskich na łamach dodatku Duży Kaliber

Miejsce wydarzenia: