Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Koszą tak jakby się pan niedokładnie golił

30.09.2017 12:30 | 1 komentarz | żet

Przewijający się od dłuższego czasu wątek nierównego traktowania przez powiat gmin Krzanowice i Pietrowice Wielkie – z korzyścią na rzecz tych drugich – znalazł ujście w narzekaniach krzanowickich radnych pod adresem starosty Ryszarda Winiarskiego.

Koszą tak jakby się pan niedokładnie golił
Radny Jan Długosz, starosta Ryszard Winiarski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przewodniczący rady Krzanowic Jan Długosz lubi poruszać ten temat, bo osobiście widział jak pracują na ziemi pietrowickiej służby powiatowe. – Wpada kosiarka i kosi. Na drugi dzień są kosiarze i wyrównują wszystko elegancko. Tymczasem do nas wpada tylko kosiarka i co nie skosi to niestety zostaje. Potem to wygląda tak jakby się pan niedokładnie ogolił. Rosną dalej nieskoszone w ogóle kawałki, stoją później chochoły. Bardzo brzydko to wygląda – uważa Długosz.

Starosta Ryszard Winiarski, gdy usłyszał te narzekania, nie krył zdziwienia. – Macie państwo przecież telefon do mnie. Muszę reagować na bieżąco. Dziś to możemy sobie o tym tylko porozmawiać – rozłożył ręce. Gdy Długosz nadmienił, że zgłaszał swe uwagi w Powiatowym Zarządzie Dróg, Winiarski obiecał, że „komuś się za to oberwie”.

(m)


Realia wyłuskane

Temat nierównego koszenia poruszył w rozmowie ze starostą także radny Józef Kocem. – Tyle z tego zostało, że napisały o tym Nowiny, a ja odebrałem to za próbę ośmieszenia mnie. A ja wyłuskałem realia tej sytuacji – mówił Winiarskiemu. W Pietrowicach Wielkich widział ciągniki, wysięgniki i ręczne kosy – spalinówki. Na Samborowickiej spotkał tylko kierowcę w ciągniku, który wyjaśnił mu, że więcej nie może zrobić, bo nie ma zgód rolników na wjazd na ich pola by kosić pobocza. Kocem udał się do dyrektor Moniki Mużelak z PZD, ale ta „zasłaniała się brakiem pieniędzy”. – Nie dowierzała mi, że w Pietrowicach robią to lepiej niż u nas – wyjawił staroście. Pan Józef oferował dyrektorce wyjazd na koszenie poboczy by sama zobaczyła w pracy swoich podwładnych. – Żałuję, że nie zrobiłem zdjęć i video. Wożę teraz aparat w samochodzie i następnym razem wszystko zarejestruję – zapowiedział.

Ludzie:

Jan Długosz

Jan Długosz

Radny gminy Krzanowice

Józef Kocem

Józef Kocem

Radny gminy Krzanowice

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski