Czwartek, 20 września 2018

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Strefa zamieszkania rozwiąże problem?

24.09.2017 12:24 | 3 komentarze | juk

Część mieszkańców ul. Michała Drzymały chce dodatkowego oznakowania ulicy.

Strefa zamieszkania rozwiąże problem?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ul. Michała Drzymały znajduje się w ścisłym centrum Pszowa i jest ślepą uliczką. Zlokalizowanych przy niej jest kilka przedsiębiorstw, domy jednorodzinne oraz garaże. Mieszkańcy ulicy proszą burmistrz Pszowa o wprowadzenie znaku zakazu zatrzymywania się i ograniczenia prędkości lub strefy zamieszkania.

Parkują gdzie popadnie

– Cieszyłbym się, gdyby wprowadzono tutaj strefę zamieszkania. Wówczas samochody musiałyby jeździć najwyżej 20 km na godzinę, a piesi mieliby pierwszeństwo przed samochodami. Szczególnie chodzi o dzieci. Wiadomo, że potrafią wtargnąć na jezdnię - tłumaczy nam pan Paweł, mieszkaniec ulicy. Dodaje, że wprowadzenie strefy zamieszkania czy zakazu zatrzymywania się uregulowałoby w końcu sytuację z parkowaniem na tej drodze. Według niego samochody przyjeżdżające do sklepów często parkują poza miejscami do tego wyznaczonymi, utrudniając tym samym dojazd do posesji. - Kilka razy już tak było, że nie mogłem dojechać do domu, bo kierowcy parkowali samochody, gdzie popadnie - mówi.

Burmistrz zdecyduje

Petycja mieszkańców ul. Drzymały została odczytana podczas sierpniowych obrad komisji bezpieczeństwa i infrastruktury komunalnej. Pismo skierowano do Katarzyny Sawickiej-Mucha, burmistrz Pszowa. Opinie radnych o uzupełnienie oznakowania są podzielone. - Nastawiamy znaków, a ludzi i tak nie będą tego przestrzegać. Zwłaszcza że droga ma niecałe 200 metrów długości - apelował o rozwagę w podejmowaniu decyzji radny Czesław Mucha. Choć akurat wyznaczenie strefy zamieszkania wiąże się praktycznie z postawieniem jednego znaku. Ostatecznie rajcy wniosek mieszkańców poparli, uzasadniając, że chcą wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Teraz prośbę mieszkańców przeanalizuje burmistrz miasta.

(juk)