Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Młodzi budowlańcy z Raciborza pokazali Czechom jak się muruje

24.09.2017 12:30 | 0 komentarzy | ż

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu zwyciężyli w największym turnieju budowlanym w Czechach.

Młodzi budowlańcy z Raciborza pokazali Czechom jak się muruje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kamil Satarowski i Paweł Wierzbicki (uczniowie klasy czwartej – technik budownictwa) rywalizowali z najlepszymi drużynami Republiki Czeskiej i Słowacji w Międzynarodowym Turnieju Budowlanym w Pradze. To najważniejsza impreza tej branży w Republice Czeskiej. Odbywa się corocznie i jest imprezą towarzysząca Międzynarodowym Targom Budowlanym FOR ARCH.

Przypomnijmy, że uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu wygrali w marcu tego roku Turniej w Ostrawie i zostali zaproszenie do rywalizacji w Finale Centralnym.

Turniej trwał od 19 do 22 września. Codziennie zawodnicy wykonywali zadania teoretyczne i praktyczne w różnych systemach: Cemix, Ytong, Porotherm i Heluz. Zawodnicy Centrum okazali się najlepsi w systemie Cemix i Porotherm, a w systemie Heluz zajęli trzecią lokatę. Ostatecznie wygrali cały turniej.

- Zaangażowanie Kamila i Pawła budzi mój podziw – mówi Jacek Kąsek, dyrektor CKZiU nr 1. - To także zasługa ich nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz instruktorów zawodu a szczególnie opiekunów – Andrzeja Kuca i Piotra Parysa, którzy wspierali ich przed oraz w czasie turnieju. Ich wygrana nie jest przypadkowa. Dali się poznać jako świetni fachowcy podczas ich tegorocznych, zagranicznych praktyk w Portugalii. W opinii pracodawców byli najlepszymi pracownikami w historii Projektu Erasmus+ – dodaje dyrektor.

Ostatni sukces drużyny z Polski w tym turnieju należy także do uczniów raciborskiej "Budowlanki" - w roku 2012 drużyna w składzie Artur Skowronek i Marcin Gaida zajęła II miejsce.

źródło: CKZiU nr 1 Racibórz, oprac. żet