Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Mieszkańcy Wodzisławia: marzniemy, nasze dzieci są już chore

22.09.2017 12:37 | 3 komentarze | mak

Mieszkańcy bloków przy ul. Wyszyńskiego w Wodzisławiu zwrócili się do nas z prośbą o interwencję. Kaloryfery w ich mieszkaniach są lodowate. - Zamarzamy! Nasze dzieci są już chore - napisali.

Mieszkańcy Wodzisławia: marzniemy, nasze dzieci są już chore
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mieszkańcy wyjaśnili nam, że problem braku ogrzewania dotyczy bloków, które są w zasobach spółdzielni ROW. Chodzi o kilka ulic w Wodzisławiu. Nie tylko Wyszyńskiego, ale też m.in. Waryńskiego czy Wojska Polskiego.

Spółdzielnia ROW wyjaśnia, że problem leży nie po jej stronie. Odpowiedzialność ponosi wyłącznie dostawca ciepła, który nie zakończył prac sieciowych. Okazuje się, że spółdzielnia już tydzień temu wystąpiła do wszystkich dostawców ciepła z wnioskami, by uruchomili ogrzewanie. Tak też się stało. Niestety mieszkańcy części bloków mieli zimne kaloryfery, bo dostawca ciepła - czyli PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa (dawcy PEC Jastrzębie) prowadził jeszcze prace związane z siecią.

Skontaktowaliśmy się z PGNiG Termika. Dyspozytor potwierdził, że powodem opóźnień są prace modernizacyjne na sieciach ciepłowniczych. Odesłał nas do komunikatu, który pojawił się na stronie internetowej dawnego PEC Jastrzębie. Tam jest informacja o tym, kiedy dostawy ciepła zostaną uruchomione:

W związku z finalizacją prac modernizacyjnych na sieciach ciepłowniczych informujemy, że do dnia 23.09.2017 wznowiona zostanie dostawa ciepła do budynków przy ul.: Wojska Polskiego, 26 Marca, Ludwika Waryńskiego oraz Kard. St. Wyszyńskiego w Wodzisławiu Śląskim. Do odbiorców ciepła przy ul. Witosa i Dworcowej dostawa ciepła zostanie wznowiona do dnia 26.09.2017. Za utrudnienia przepraszamy!