Czwartek, 1 października 2020

imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana

RSS

Marcin Fica: dobry flot emituje mniej pyłu i siarki niż rosyjski węgiel

21.09.2017 23:38 | 6 komentarzy | ma.w

Przewodniczący komisji gospodarki wstawił się za mieszkańcami Raciborza, którzy mają w kotłowniach flot i muł - aktualnie zakazany opał. - Kupili w styczniu czy lutym taki opał i co mają z nim teraz zrobić? Nawet marszałek nie wie co - oznajmił Marcin Fica na wrześniowym posiedzeniu swojej komisji.

Marcin Fica: dobry flot emituje mniej pyłu i siarki niż rosyjski węgiel
Marcin Fica przewodniczy komisji gospodarki miejskiej w Radzie Raciborza i jest byłym, długoletnim pracownikiem KWK Anna w Pszowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny Raciborza narzekał, że samorząd województwa uchwalając prawo antysmogowe "nie przewidział takich sytuacji". - Nie interesowało radnych sejmiku, że mieszkańców nie będzie stać na takie rozwiązania. Ktoś kupił cztery tony flotu czy mułu i co mają z tym zrobić jak leżą im w piwnicy? Dobry flot to nie jest jakieś dziadostwo, to normalny produkt - przekonywał były związkowiec górniczy.

Według Ficy węgiel sprowadzany z Rosji jest bardzo "zasiarczony i spopielony". Radny przypomniał sobie, że alarm smogowy walczył też o likwidację kominków domowych. - Ale odeszli od tego - stwierdził.

Ludzie:

Marcin Fica

Marcin Fica

Radny Miasta Racibórz