Wtorek, 15 października 2019

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Tłoczno w autobusach PKS? Będą korekty w rozkładzie i dodatkowe kursy

20.09.2017 13:00 | 1 komentarz | mak

Do Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu dotarły uwagi uczniów dojeżdżających do szkół w Wodzisławiu Śląskim, że po godzinie 7 rano w autobusach PKS jest zbyt tłoczno. Powiat zadba, by sytuacja uległa poprawie. Będą dodatkowe kursy. Przyjęto również kilka krytycznych uwag do obowiązującego od początku września rozkładu jazdy. Zmiany wejdą w życie w środę (27 września).

Tłoczno w autobusach PKS? Będą korekty w rozkładzie i dodatkowe kursy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na adres poczty elektronicznej starostwa wpłynęło kilka wiadomości dotyczących panującego tłoku w autobusach komunikacji powiatowej. Dotyczyły one kilku kursów do Wodzisławia Śląskiego pomiędzy godziną 7 a 8, czyli w czasie kiedy młodzież dojeżdża do szkół ponadgimnazjalnych. Część uczniów skarżyła się, że niektóre autobusy z powodu zbyt wielu pasażerów na pokładzie w ogóle nie zatrzymały się na przystanku. Po sprawdzeniu tych informacji, okazało się że najtrudniejsza sytuacja ma miejsce w Gorzyczkach i Czyżowicach w gminie Gorzyce. Powiat podjął natychmiastowe działania, żeby komfort pasażerów, a w szczególności uczniów w dotarciu do szkoły znacząco wzrósł.

– W dni nauki szkolnej częściowo reaktywujemy linię 35 Gorzyczki – Czyżowice – Wodzisław Śląski – mówi Arkadiusz Łuszczak naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego – Będą to dwa poranne kursy o 7:15 i 8:10 i powrotny o 14:10. To wymaga jednak ściągnięcia dodatkowego autobusu z Raciborza i oczywiście pociąga spore koszty. Jednak bezpieczeństwo i komfort pasażerów są najważniejsze.

Autobusem tym po zakończeniu remontu ulicy Dworcowej w Czyżowicach będą mogli także dojechać uczniowie mieszkający na tzw. Pędzichu (okolice stacji kolejowej) do swojej szkoły podstawowej w centrum miejscowości.

Przyjęto również kilka krytycznych uwag do obowiązującego od początku września rozkładu jazdy, cześć z nich postanowiono uwzględnić. Zmiany wejdą w życie w środę (27 września).

Dodatkowe kursy:

Gorzyczki – Gorzyce – Czyżowice – Wodzisław Śl. (linia 35) 7:15 i 8:10

Wodzisław  Śl. – Gorzyczki (linia 35) 14:10

Lubomia las – Wodzisław Śląski (linia 31) 5:50

Wodzisław – Racibórz (linia 41) 10:45

Zmiany w istniejących kursów:

Wodzisław Śl. – Racibórz (linia 41) 4:35 i 5:35 odjadą o 5 min. wcześniej i pominą Pszów  (4:30 i 5:30)

Wodzisław Śl. – Uchylsko (linia 32) 13:20 odjedzie o 10 min. później (13:30)