Niedziela, 15 grudnia 2019

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Moje miasto nocą. Konkurs fotograficzny dla każdego

20.09.2017 18:00 | 0 komentarzy | mak

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rydułtowach zaprasza do udziału w I Międzynarodowym Festiwalu Fotografii. Temat konkursu to "Moje miasto nocą". Dla laureatów atrakcyjne nagrody.

Moje miasto nocą. Konkurs fotograficzny dla każdego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Celem konkursu jest możliwość zmierzenia się uczestników w sposobie utrwalania i widzenia otaczającej ich rzeczywistości. Postrzeganiu świata, który po zachodzie słońca wygląda zupełnie inaczej niż za dnia. Noc nie zawsze oznacza spokój i ciemność. - Nie musi kojarzyć się tylko ze snem, ale może przypominać senne marzenia lub koszmary. Tym co daje możliwość obserwacji nocnych scen jest światło, którego ilość w nocy, decyduje o efektach naszych zdjęć. Chcemy również aby każdy mógł poznać, zobaczyć i zachwycić się innością ujęć, wykonanych często tysiące kilometrów od nas - podkreślają organizatorzy.

W konkursie nie ma podziału na kategorie wiekowe, to znaczy, że każdy - i ten najmłodszy i najstarszy - jeśli chce pokazać nam trochę piękna i tajemniczości swojego miasta lub miasteczka, może wziąć w nim udzuał. Zdjęcia mogą być poddane obróbce graficznej w dowolnym programie graficznym. Mogą przedstawiać sceny w sposób realistyczny lub mogą być swobodną abstrakcją, grą świateł. Nie mogą być jednak fotomontażem, kolażem, zlepkiem kilku niezależnych zdjęć (z wyjątkiem techniki HDR).

Są dwie formy nadsyłania zdjęć:

  •  Płyty CD lub DVD z cyfrową wersją prac (format tif, jpg (z minimalną kompresją)). Wielkość zdjęć: - krótszy bok minimum 3500 pikseli i minimum 300 dpi (ułatwi to organizatorowi ich szybką późniejszą publikację w wystawie pokonkursowej).
  • Poprzez przesłanie plików ze zdjęciami bezpośrednio na adres organizatora: sekretariat@zsp2rydultowy.pl wraz z wypełnioną kartą uczestnictwa w wersji cyfrowej (karta do pobrania ze strony konkursowej).

Spośród nadesłanych prac jury konkursowe wyłoni laureatów i przyzna następujące nagrody:

  • 1 miejsce i Grand Prix – 1000,00 zł,
  • 2 miejsce – 600,00 zł,
  • 3 miejsce – 400,00 zł
  • jury przyzna również 3 wyróżnienia – nagrody rzeczowe dla najmłodszych uczestników konkursu.

Prace można wysyłać do 30 września (decyduje data stempla pocztowego).

fot. Kamila Kałuża